uczymy się pożyczać
0

Nauczmy się pożyczać

Łatwa dostępność pożyczek i kredytów sprawia, że biorą je dosłownie wszyscy. W przypadku niektórych pożyczkobiorców są to zupełnie nieprzemyślane decyzje, które nijak się mają do ich aktualnej sytuacji majątkowej oraz ewentualnych przyszłych planów zarobkowych. Dlatego, niezależnie od tego czy w grę wchodzą szybkie pożyczki czy długoterminowe kredyty jeszcze raz warto przypomnieć, że zanim zaczniemy pożyczać najpierw nauczmy się pożyczać. Czyli mówiąc kolokwialnie: liczmy siły na zamiary!

Co sprawdzić?

To prawda, że oferty szybkich pożyczek na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie. Jednak to tylko pozory, gdy dotrze się do szczegółów, różnice mogą być ogromne. Przede wszystkim sprawdźmy, ile rzeczywiście będzie nas kosztować pożyczenie potrzebnej sumy. Wiadomo, że większość instytucji finansowych naliczy sobie prowizję za udzielenie pożyczki, a także stosowne odsetki wyrażone we wskaźniku RRSO. Jednak na rynku dostępne są takę oferty 0% dla nowych klientów, które wydają się szczególnie korzystne.

Jak zaplanować spłatę?

Termin szybka pożyczka jest adekwatny do terminu jej spłaty. Najczęściej parabanki udzielają ich na okres od 1 do 30 dni. W wyznaczonym dniu należy mieć odłożone pieniądze na koncie na spłatę pożyczki, dlatego najlepiej zaplanować termin na dzień wypłaty u pracodawcy lub bezpośrednio po nim. Pamiętać trzeba również o tym, że za przedłużenie terminu spłaty pożyczkodawcy naliczają dodatkowe sumy, których wysokość zależy od długości tego przedłużenia.

Gdzie wziąć pożyczkę?

Najbardziej zaufanymi pożyczkodawcami, są ci, u których już pożyczaliśmy pieniądze i wiemy, że wszystko odbywa się bez zbędnych komplikacji. Jeśli jednak szybką pożyczkę bierzemy po raz pierwszy, warto zapytać o radę znajomych lub rodzinę. Nie zawsze jednak możemy na takie rady liczyć. Wtedy właściwą rekomendacją będzie dla nas członkostwo w Związku Firm Pożyczkowych. Należy do nich między innymi Vivus, który odznacza się najwyższymi standardami biznesowymi i etycznymi na rynku pożyczek krótkoterminowych.

Źródło obrazka: http://web-images.chacha.com/

Dodaj komentarz