0

Najbardziej rozpoznawalne monety lokacyjne

Monety lokacyjne, nazywane również monetami bulionowymi, stają się doskonałym sposobem na inwestycję. Nie są to bowiem okolicznościowe okazy, które trafiają do kolekcji. Ich nakłady zwykle nie są ograniczone, co daje duże możliwości późniejszej odsprzedaży. Uniwersalność takich inwestycji sprawia, że nawet osoby początkujące mają szansę odnaleźć się w świecie metali szlachetnych i z czasem zacząć sprzedawać z zyskiem. Początki mogą być jednak trudne ze względu na brak wiedzy i doświadczenia, co jest jednym z powodów do zagospodarowania swoich finansów na rzecz najbardziej rozpoznawalnych monet lokacyjnych.

W portfelu inwestycyjnym graczy pojawiających się na rynku metali szlachetnych, nie powinno zabraknąć złotego Krugerranda wybijanego od 50 lat, który zyskał największą renomę. Krugerrand wyróżnia się tym, że nie jest to czyste złoto. Składa się nań bowiem uncja czystego złota oraz niewielka domieszka miedzi. Moneta ta jest trudniejsza do podrobienia, ale i odporniejsza na ścieranie.

Kolejna moneta bulionowa godna uwagi, to wybijany od 1979 roku Kanadyjski Liść Klonowy. Moneta jest niezwykle trudna do podrobienia, na co wpływa bardzo wysoka precyzja wykonania, na jaką stawia się od 2015 roku. Ponadto szczególne zabezpieczenie stanowi nowa wersja opatrzona linią promieni na awersie, a także rewersie. Kolejno elementy powstające przy zastosowaniu lasera.

Jedna uncja czystego złota oraz domieszka srebra to produkt, jakim jest Amerykański Orzeł. Wysoka twardość, a do tego uzyskanie konkretnego stopu, co stanowi przeszkodę dla fałszerzy. Zapomnieć nie można o bitym od 1986 roku Australijskim Kangurze, który jest fabrycznie pakowany w akrylowe kapsle zabezpieczające. Na koniec zaś wyróżniająca się kształtem, czyli cieńsza i szersza moneta – Wiedeńscy Filharmonicy. Bogaty i złożony wzór stanowi trudność dla fałszerzy, a poza tym Filharmonik dzięki takiemu wykonaniu, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych monet bulionowych. Te i inne monety znaleźć można w sklepie internetowym https://www.metalelokacyjne.pl/

Dodaj komentarz