0

Kruszywa i piaski do fugowania – najważniejsze informacje

Wypełnianie przerw między płytami betonowymi za pomocą kruszywa lub piasku tylko z pozoru jest czynnością łatwą. Aby efekt tego zabiegu był nie tylko estetyczny, ale także trwały, warto pamiętać o zasadach sztuki brukarskiej oraz korzystać z materiałów dobrej jakości.

Kruszywa i piaski fugowe – sposób na taras idealny

W ostatnich latach jednym z najważniejszych trendów w budowaniu tarasów jest stosowanie kruszyw i piasku fugowego do wypełniania przerw między płytami betonowymi. Właściwie wykonane fugowanie lub inaczej mówiąc spoinowanie, może zapewnić niezwykle nowoczesny i wysoce estetyczny wygląd. Zaletą tej techniki jest nie tylko odpowiedni efekt wizualny, ale także zabezpieczenie płyt przed przesuwaniem się i rozchodzeniem elementów. Aby tak było ważne jest jednak wykorzystanie solidnych materiałów oraz stosowanie podstawowych zasad brukarskich. Oto najważniejsze informacje, które pozwolą osiągnąć sukces przy budowaniu tarasu z płyt betonowych.

  • Aby przestrzenie między płytami wyglądały estetycznie, były odpowiednio trwałe i nośne, należy wybierać piasek i kruszywa wysokiej jakości, o właściwej frakcji. Piasek o frakcji do 2 mm, a kruszywa 8-16 mm.
  • Piasek lub kruszywa sypie się na całą ułożoną powierzchnię, a nie tylko do szczelin.
  • Piasek fugowy należy sypać do momentu całkowitego wypełnienia spoin.
  • Pozostały materiał należy zmieść do pojemnika, ponieważ z czasem okaże się potrzebny.
  • Od czasu do czasu, na skutek działania czynników naturalnych (deszcz, mrówki, przebijające się rośliny), należy uzupełniać wypełnienie szczelin.
  • Przy zakupie piasku do fugowania warto upewnić się, czy nie nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

Te i inne informacje o tym jak właściwie wypełniać przerwy między płytami betonowymi i jakie materiały warto stosować tutaj: https://www.semmelrock.pl/warto-wiedziec/porady-eksperta/piaski-i-kruszywa-fugowe-jak-estetycznie-wypelnic-przerwy-pomiedzy-plytami-betonowymi/

Dodaj komentarz