0

Kotły gazowe kondensacyjne – jakie są ich najważniejsze zalety?

Coraz popularniejsze kotły kondensacyjne mają co najmniej kilka zalet, którymi wygrywają z kotłami tradycyjnymi. Co przemawia na ich korzyść w porównaniu do innych kotłów?

Mniejsze zużycie gazu – niższe koszty ogrzewania

Koronnym argumentem zwolenników kotłów kondensacyjnych jest fakt, że są one bardziej ekonomiczne niż tradycyjne. Te kotły gazowe wykorzystują zjawisko kondensacji, czyli skraplania zawartej w spalinach pary wodnej. Odzyskana ze spalin energia cieplna jest przekazywana do instalacji centralnego ogrzewania, dzięki czemu urządzenie ogranicza zużycie gazu nawet o 25 proc.

Efektywne wykorzystywanie paliwa

Kolejną ważną zaletą jest wysoka efektywność w wykorzystaniu energii zawartej w paliwie, która w przypadku kotłów kondensacyjnych wynosi do 94 proc.

Komfort cieplny

Wysoka sprawność i dostosowanie pracy do warunków panujących na zewnątrz sprawiają, że te kotły gazowe doskonale dogrzewają dom w okresie zimowym, nie generując przy tym wysokich kosztów. Ich ważną zaletą jest ogrzewanie wody latem, z czym wiążą się kolejne oszczędności.

Bezpieczeństwo eksploatacji

Piece kondensacyjne to kotły zamknięte, a tym samym bezpieczne w eksploatacji. Ich konstrukcja nie wymaga posiadania kotłowni, ponieważ kocioł może być zamontowany w każdym pomieszczeniu. Nie wychładza powietrza, nie naraża na kontakt z niebezpiecznymi substancjami, a do tego cicho pracuje.

Wpływ na środowisko

Coraz ważniejszy argumentem przy wyborze różnych urządzeń wykorzystujących paliwo jest ich wpływ dla środowisko. Dzięki redukcji emisji szkodliwych substancji również na tym polu kotły gazowe kondensacyjne wypadają korzystnie.

Więcej o zaletach kotłów gazowych kondensacyjnych można przeczytać tutaj: https://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/

Dodaj komentarz