8 marca wczoraj i dziś
0

Kobiety na traktory – czyli jak świętować 8 Marca

Są mężczyźni, którzy wprost uwielbiają dawać kwiaty i nie szukają specjalnych okazji, by podarować wonny bukiecik damom w swoim otoczeniu. Są jednak i tacy, którzy od tego szarmanckiego obowiązku wymigują się pod byle pretekstem. Nadchodzący Dzień Kobiet nie będzie dla nich świętem, które jakoś wypadałoby uczcić, a jedynie reliktem zamierzchłej, przeszłości, który dawno powinien zostać wykreślony z kalendarza. Ci zamiast czerwonych goździków z pewnością zapamiętali lepiej z socjalistycznych czasów hasło: Kobiety na traktory!”

8 Marca na bogato

Tymczasem Święto Kobiet może być naprawdę wyjątkowym dniem jeśli stworzy się ku temu odpowiednie warunki. W niektórych państwowych instytucjach do dzisiaj istnieje niepisane prawo, że w tym dniu panie świętują. Może się to objawiać okolicznościowymi prezentami na koszt firmy albo uroczystym poczęstunkiem w obecności Zarządu. Paniom w tym dniu nie wypada przyjść do pracy w spodniach, ani bez makijażu czy odświeżonej fryzury. Także w wielu szkołach organizuje się ciągle akademie lub ich namiastki z tej okazji. Pokolenie dzisiejszych Dziadków z pewnością świętuje 8 Marca także prywatnie i niejeden z nich zastanawia się, gdzie wziąć kredyt przez internet (sprawdź tu), żeby sprawić wyjątkowy prezent kobiecie swojego życia, czyli Babci.

8 Marca z wyczuciem

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie kobiety chcą czuć się wyróżnione faktem posiadania takiej, a nie innej płci i nie widzą powodów do świętowania z okazji swojej fizjologii. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie chcą od razu wsiadać na traktory, ale z pewnością chcą być traktowane na równi z mężczyznami. Dlatego zamiast główkować, gdzie wziąć kredyt przez internet, żeby nakupić tulipanów i wręczać je naokoło wszystkim koleżankom i znajomym płci pięknej, lepiej przed 8 Marca zrobić mały rekonesans i ustalić, która z nich sobie tego życzy, a która nie. W każdym razie zawsze można życzyć Miłego Dnia w dniu 8 Marca!

Źródło obrazka: wikimedia.org

Dodaj komentarz