panele fotowoltaiczne
0

Fotowoltaika na co piątym dachu w Polsce

Jeśli jeszcze termin fotowoltaika brzmi dla nas obco, to zapewne w niedługiej przyszłości tak być przestanie. Z badań przeprowadzonych na zlecenie RWE Polska wynika, że już w tej chwili 21 % Polaków zainteresowanych jest inwestycją w pozyskiwanie energii odnawialnej dla własnych potrzeb. Jedyną przeszkodą wydaje się fakt, że nie wszyscy wiedzą jak się do tego zabrać.

Jak zostać prosumentem

Tymczasem, aby zostać prosumentem (tak fachowo określa się konsumentów jednocześnie uczestniczących w produkcji dóbr) nie potrzeba wiele wysiłku. Wystarczy zgłosić się do dostawców energii w naszym regionie i sprawdzić, czy mają dla nas jakieś propozycje (zobacz tu). Szacuje się, że inwestycje w pozyskiwanie energii odnawialnej w Polsce, w tym na fotowoltaikę w szczególności, mają przed sobą jedne z najlepszych perspektyw na rynku energetyki. Młodzi, dobrze sytuowani ludzie, osiedlający się w budynkach jednorodzinnych na obrzeżach miast będą inwestować spore środki w technologie ekologiczne, służące wykorzystaniu naturalnych źródeł energii do ogrzewania domu lub przygotowania ciepłej wody użytkowej

Jak znaleźć fotowoltaika

Można też poszukiwać sposobów na pozyskiwanie energii odnawialnej w Polsce na własną rękę. W takim wypadku trzeba się jednak uzbroić w odpowiednią porcję wiedzy i cierpliwość niezbędną do porównywania różnych ofert. Producentów urządzeń do wykorzystywania energii odnawialnej w Polsce jest sporo. Od tych oferujących małe elektrownie wiatrowe, przez firmy skupiające się na pompach ciepła, aż po producentów paneli fotowoltaicznych. Ci ostatni zasługują na szczególną uwagę, ze względu na dynamiczny rozwój technologii wykorzystujących światło słoneczne do produkcji energii elektrycznej.

Źródło obrazka: nrg-eco.pl

Dodaj komentarz