0

Food truck – dobry pomysł na biznes?

Czy otworzenie własnego food trucka jest dobrym pomysłem na biznes? Jakie są zalety i wady takie rozwiązania, i co trzeba zrobić, aby móc serwować żywność z restauracji na kółkach?

Ciężarówki z jedzeniem, czyli food trucki to mobilne jadłodajnie, oferujące najrozmaitsze menu. Od dietetycznych kanapek i lekkich przekąsek, po tradycyjne potrawy z różnych stron świata i klasyczne fast foody. Ludzie kochają food trucki nie tylko ze względu na łatwy i szybki dostęp do okienka z jedzeniem. Chyba przede wszystkim z powodu samego jedzenia, które zazwyczaj tworzą prawdziwi pasjonaci. Jeśli jesteś jednym z nich i marzy ci się założenie własnego biznesu, w którym będziesz serwować swoją specjalność, pomyśl o food trucku. Takie rozwiązanie ma wiele plusów i z miesiąca na miesiąc staje się coraz popularniejsze.

Food truck – rozglądaj się!

Jedną z głównych zalet prowadzania food trucka jest brak stałej lokalizacji, a tym samym możliwość przeniesienia się wszędzie tam, gdzie znajdują się potencjalni klienci. Choć praca w food trucku to tzw. życie na walizkach, z reguły jest to biznes, który prowadzi się sezonowo. Prowadząc food trucka nie można narzekać na nudę, nie tylko dlatego, że w każdej chwili można zmienić miejsce pracy, ale także ze względu ciągły kontakt z ludźmi i życiem toczącym się na ulicach miast. Z tego powodu z pewnością jest nie jest to zajęcie dla osób lubiących pracę w spokojnych, unormowanych warunkach.

Założenie tego typu biznesu wiąże się jednak ze specyficznymi wymaganiami, są to przede wszystkim:

  • przystosowanie pojazdu,
  • spełnienie wymogów sanitarnych,
  • uzyskanie pozwolenia na zajęcie miejsca, gdy ciężarówka stoi poza miejscem targowym,
  • odpowiednie uprawnienia osób przygotowujących posiłki oraz kierujących pojazdem.

To prawda, że otwarcie food trucka wymaga spełnienia sporej ilości warunków, ale posiadając dobry biznesplan, odpowiedni kapitał, a przede wszystkim pasję, tego rodzaju działalność z całą pewnością może przynieść niezły zarobek, mnóstwo satysfakcji i frajdy.

Dodaj komentarz