oprogramowanie w finansach
0

Fintech – oprogramowanie przeznaczone do obsługi finansów

Liczba firm, które zajmują się tworzeniem oprogramowania do obsługi finansów stale rośnie. Są to najczęściej tak zwane start-upy, czyli grupy działalności gospodarczej o różnym statusie formalnym prowadzone przez młodych ludzi, którzy posiadają niezbędną wiedzę z zakresu IT, a jednocześnie mają sporo świeżych pomysłów jak usprawnić procesy finansowe. To, czy odniosą sukces, zależy od znalezienia inwestora gotowego zainwestować w innowacyjne oprogramowanie, które mu zaoferują.

start up
www.businessinsider.in

Sturt –upy i Anioły biznesu

To prawda, że żeby otworzyć start-up potrzeba sporo zapału i wiary we własne siły. Dlatego właśnie najczęściej otwierają je młodzi ludzie, po ukończonych studiach, którzy kipią nowymi pomysłami i energią do działania. Branże w jakich startują mogą być przeróżne, jednak najczęściej maja związek właśnie z nowymi, innowacyjnymi technologiami. Dużym wsparciem dla powstających start-upów są różnego rodzaju fundusze i granty dostępne na rynku, o które można się starać składając wnioski lub startując w konkursach. Zdarza się również, że młodzi-zdolni  trafiają pod skrzydła tak zwanych Aniołów biznesu, czyli prywatnych przedsiębiorców inwestujących własne pieniądze w początkujące biznesy w zamian za udział w przyszłych zyskach.

Korzyści z oprogramowania fintech

zespół start up
www.pewnybiznes.info

Wracając do rynku finansów;  przedsiębiorstwa i inwestorzy w branży finansowej  poszukują rozwiązań, które  z jednej strony ograniczą koszty transakcji finansowych, a z drugiej znacznie je uproszczą. Wielu z nich stawia również za cel dostępność tego nowego oprogramowania na urządzenia mobilne. Sturt-upy działające w dziedzinie fintech tworzą zna przykład oprogramowania do realizacji płatności online dla klientów indywidualnych, które ze względu na swoją liczbę często wymagały zatrudnienia sporej grupy obsługujących je pracowników. Zawsze istnieje szansa, że rozwiązanie, które przyjmie się w jednej firmie finansowej będzie można zmodyfikować i sprzedać w innej formie dalej.

 

źródło obrazka wyróżniającego: www.globalindian.indiaincorporated.com

Dodaj komentarz