0

Duże SUV-y hitem mijającego roku

Nie trzeba śledzić fachowych analiz ekspertów rynku motoryzacyjnego, aby zgadnąć które pojazdy w ostatnim roku były najmodniejsze wśród Europejczyków. SUV-y, pomimo dużych rozmiarów i wysokich cen, coraz częściej pojawiają się na europejskich ulicach i raczej nic nie wskazuje na to, by w 2017 roku ta tendencja uległa zahamowaniu.

SUV
fot. moto.pb.pl

Europa wybiera duże SUV-y
SUV to auto, które musi robić wrażenie i z pewnością jego rozmiary, ani cena nie są przeszkodą dla tysięcy Europejczyków, którzy w 2016 roku zdecydowali się na zakup takiego pojazdu. Co więcej, według danych firmy analitycznej JATO Dynamics, ogromną popularnością cieszyły się prestiżowe duże SUV-y, których sprzedaż w ubiegłym roku wzrosła o 20 proc. Największą popularnością w tej kategorii pojazdów cieszyło się BMV X5 (31,5 tys. sprzedanych egzemplarzy), drugie miejsce w rankingu przypadło spektakularnemu Volvo XC90 (29,5 tys.), a trzecie Audi Q7 (27,7 tys.).

SUV
fot.caranddriver.com

Volvo liderem 2017 ?
Jak będzie w rozpoczynającym się roku? Wiele wskazuje na to, że trendy obserwowane w ostatnich miesiącach nie zmienią się zbyt szybko. Producenci dużych SUV-ów z pewnością będą mogli liczyć na wysoki popyt, jednak zmiany w czołówce rankingu sprzedaży są już bardzo prawdopodobne. Wprowadzenie na rynek nowoczesnego Volvo XC90 zaowocowało ogromnym wzrostem sprzedaży w ostatnich miesiącach. Jeśli zainteresowanie szwedzkim SUV-em będzie utrzymywać się na obecnym poziomie, szybko może on wyprzedzić niemieckiego lidera, który już szykuje swoją odpowiedź w postaci jeszcze nowocześniejszego i oczywiście większego BMV X7.

Zdjęcie główne: www.autoexpress.co.uk

Źródło: www.moto.pb.pl

Tags:

Dodaj komentarz