0

Dlaczego warto przenieść się z wymianą walut do internetu?

Nadal bardzo wiele osób w kwestii wymiany walut korzysta z banków oraz kantorów stacjonarnych. Są one bowiem obecne na rynku od bardzo długiego czasu i dla wielu osób są intuicyjnym kierunkiem, jeżeli chodzi o wymianę waluty. Obecnie jednak pojawiły się nowe rozwiązania, które są znacznie bardziej opłacalne. Jest to główny czynnik dla którego warto się nimi zainteresować. Przy rzadkich wymianach niewielkich kwot oszczędność nie będzie gigantyczna, ale przy systematycznym przewalutowywaniu zaoszczędzisz naprawdę wiele. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu, co oferuje dostęp do sieci i jakie tak naprawdę daje możliwości w kwestii wymiany walut.

Banki i kantory stacjonarne

Te dwa najczęściej wybierane rozwiązania na tle tego, co oferują rozwiązania internetowe wypadają naprawdę słabo. Decydują o tym przede wszystkim bardzo wysokie spready walutowe czyli różnice pomiędzy kursem sprzedaży a kupna. Wymieniając walutę w tych miejscach tracisz naprawdę wiele. Jeżeli zatem jesteś osobą, która ceni sobie przede wszystkim swoją oszczędność, to konieczne jest jak najszybsze zrezygnowanie z tego, co proponują banki i kantory stacjonarne.

Kantory online i społecznościowa wymiana walut

W sieci dostępne są dwa rozwiązania, jeżeli chodzi o wymianę walut. Kantory online działają podobnie do stacjonarnych, z tą różnicą, że spready wynoszą w nich średnio 1%. Czyli znacznie mniej niż w ich stacjonarnych odpowiednikach. Wymiana w nich jest zatem znacznie bardziej opłacalna.

Jeżeli zaś chodzi o społecznościową wymianę walut, to w jej przypadku kursy ustalane są przez samych użytkowników. Platforma w żaden sposób nie ingeruje w ich propozycje. Bardzo często można znaleźć zatem naprawdę atrakcyjne oferty na wymianę i przeprowadzić transakcję po naprawdę korzystnym kursie. Największą i najpopularniejszą platformą tego typu jest serwis: https://www.walutomat.pl/ . Korzysta z niego już ponad 190 tysięcy klientów prywatnych i biznesowych. Przekłada się to na stałą dostępność takich walut jak: EUR, USD, GBP, CHF.

Stock exchange graph background

Wygoda

Wymiana walut w sieci to również bardzo duża wygoda. Transakcje odbywają się bowiem bezgotówkowo i pieniądze od razu mogą trafić na Twoje konto w banku. Dodatkowo transakcje możesz wykonać bez wychodzenia z domu. Nie istnieją również żadne ograniczenia geograficzne. Wystarczy dostęp do sieci, aby wymienić walutę. Zatem nawet jeżeli zabraknie Ci pieniędzy na wakacjach, to za pomocą kilku kliknięć wejdziesz w posiadanie potrzebnej sumy.

Podsumowanie

Wymiana waluty w sieci mimo tego, że jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, jest naprawdę warta uwagi. Przemawia za nią głównie opłacalność, ale i wygoda w wielu sytuacjach jest znacznie wyższa. Na wysokim poziomie pozostaje również samo bezpieczeństwo transakcji. Wymiana w ten sposób to zatem same plusy i jak najbardziej warto na nią postawić. Ogrom jej zalet odczujesz zwłaszcza w sytuacji, gdy wymian dokonujesz bardzo często i są to wymiany dużych kwot.

Dodaj komentarz