wykorzystanie energii
0

Czerpanie z wielu źródeł energii

Poleganie na jednym źródle energii może być zgubne. Przekonali się o tym zapewne nieraz właściciele posesji, w których wszystko działa na prąd. W ich przypadku, przerwy w dostawie energii elektrycznej oznaczają prawdziwą katastrofę; począwszy od uwięzienia w domu z powodu braku możliwości otworzenia elektrycznie napędzanej bramy lub drzwi od garażu, poprzez powolne wychłodzenie przy zimnych kaloryferach, a skończywszy na głodowaniu bez szans na uruchomienie czajnika elektrycznego czy kuchenki. Lepiej unikać tego typu pułapek i już na etapie projektowania domu pomyśleć o alternatywnych źródłach energii.

instalacja gazowa projekt
http://www.lubaczklaudia.host56.com/

Urządzenia na prąd

Oczywiście nie możemy całkowicie zrezygnować z energii elektrycznej, ponieważ jest ona niezbędna do zasilania większości sprzętu RTV i AGD w naszym domu. Bez podłączenia do prądu nie odpalimy komputera, nie pooglądamy telewizora, ani nie przygotujemy kawy w ekspresie. Również oświetlenie naszego domu realizowane z tego źródła energii, a zapalenie każdej kolejnej lampki czy żarówki odnotowywane jest natychmiast na liczniku kilowatów od naszego dostawcy.

elektryczność w domu

www.scienceclarified.com

 Ogrzewanie na gaz

Jednak już przy ogrzewaniu domu, czy mieszkania możemy wykorzystać inne źródła energii. Producenci kotłów i pieców CO proponują coraz to nowe rozwiązania pozwalające na optymalne zużycie paliwa, a więc oszczędności, jak i na komfort użytkowania. Dobrymi parametrami odznaczają się kotły na gaz. W porównaniu z olejowymi lub opalanymi węglem czy drewnem są łatwiejsze w obsłudze (właściwie bezobsługowe), czyste (nie ma odpadów ani popiołu) i ekologiczne (relatywnie najmniej dwutlenku węgla w efekcie spalania)

ogrzewanie gazowe w domu
www.rtvagd.sklep.pl

Słońce do pomocy

W dążeniu do oszczędności pomagają alternatywne źródeł energii. Dzięki najnowszym urządzeniom fotowoltaicznym do zasilania urządzeń w naszym domu możemy używać także energii słonecznej. Na przykład cześć oświetlenia zewnętrznego mogą zapewnić nam lampki solarne ustawione wzdłuż ścieżek w ogrodzie albo okalające parking. Do tego połączenie ogrzewania gazowego z panelami słonecznymi służącymi do przygotowania ciepłej wody użytkowej pomoże obniżyć koszty nawet o kilkadziesiąt procent.

montaż paneli słonecznych
www.mgprojekt.com.pl

Więcej o łączeniu różnych źródeł energii dowiesz się pod tym adresem: http://www.junkers.pl/pl/pl/porady_1/rdaenergii_2/zrodla-energii.html

Dodaj komentarz