mężczyzna z komputera - B2B
0

B2B 4U – i wszystko jasne!

Szybkość z jaką w obecnych czasach przekazujemy sobie informacje możliwa jest między innymi dzięki zastępowaniu skomplikowanych pojęć ich skrótami oraz stosowaniu terminów bezpośrednio z angielskiego bez straty czasu na ich tłumaczenie. Zjawiska te obserwuje się praktycznie we wszystkich dziedzinach, także w biznesie i finansach. Rozszyfrujmy zatem tytułowe B2B 4U.

B2B czyli Business to Business

Skrót ten określa rodzaj specyficznych relacji między dwoma firmami. B2B powstał po to, by usprawnić komunikację między nimi. Dzieje się to za pośrednictwem specjalnych internetowych aplikacji, które sprawiają, że przepływ danych między obu partnerami w biznesie jest automatyczny, a całość procesów biznesowych zebrana w jednym miejscu. Relacja B2B pozwala na znaczne oszczędności czasu i pieniędzy. Przede wszystkim zawieranie wszelkiego rodzaju transakcji zachodzi szybciej, a poza tym nie potrzeba do ich obsługi całego zespołu pracowników, bo zastępuje ich jedna internetowa aplikacja. B2B stosują na przykład dostawcy i odbiorcy towarów w łańcuchu dostaw, firmy dystrybucyjne i ich przedstawiciele, hurtownie i zaopatrujące się u nich punkty sprzedaży detalicznej. W zasadzie wszyscy partnerzy w biznesie mogą ten rodzaj relacji zastosować u siebie.

4 U czyli for you

Skrót ten wykorzystywany jest potocznie do zastąpienia angielskiego „dla ciebie”. Używają go zarówno osoby piszące prywatne sms-y, jak i biznesmeni tworząc nazwy swoich produktów czy usług. Tak właśnie było w przypadku internetowej platformy F4U służącej do zarządzania fakturami. De facto jest ona także narzędziem służącym relacjom B2B, ponieważ pozwala na zautomatyzowanie obiegu faktur między kontrahentami. Dzięki niej faktury mogą być w łatwy sposób generowane lub zaimportowane z innego system i przesłane do klientów. To działa także w drugą stronę. Dzięki aplikacji Flow 4U można także odbierać faktury od swoich dostawców. Na tym nie koniec możliwości tej innowacyjnej platformy do fakturowania, ponieważ umożliwia ona na archiwizowanie dokumentów i przechowywanie ich zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Zdecydowanie Flow 4you można nazwać B2B4U!

Żródło obrazka: www.thomsondata.com

Dodaj komentarz