sony mobile
0

Autoportret z aparatu – czy selfie ze smart fonu

Robienie zdjęć telefonem  lub smart fonem wcale nie wychodzi z mody. Co więcej, jest zjawiskiem na tyle powszechnym, że producenci urządzeń mobilnych starają się o wbudowanie jak najbardziej funkcjonalnych aparatów cyfrowych do ich wnętrz, aby w ten sposób zyskać jak większe zainteresowanie ze strony klientów. Obecnie w sklepach z aparatami telefonicznymi i smartfonami sporo dowiedzieć się można na temat nowych rozwiązań technicznych służących polepszeniu jakości zdjęć oraz ułatwieniu samego fotografowania.

sony mobile
www.salon.com

Kwestię nazywania zdjęć zrobionych samym sobie na tle pięknych widoków czy grupy przyjaciół przez użytkowników pozostawiamy nierozstrzygniętą. Czy będą to autoportrety z aparatu telefonicznego czy selfie ze smart fonu, liczy się efekt, a ten osiągniemy dzięki następującym cechom  aparatu cyfrowego wbudowanego we wnętrze urządzenia mobilnego:

selfi z kijkiem
/blogs.thegospelcoalition.org/
  • Krótki czas reakcji – chwila od naciśnięcia guzika do zrobienia ujęcia jest decydująca. To my wybieramy moment, który nas interesuje, i to ten moment chcemy uwiecznić, a nie chwilę przed nim albo chwilę po nim. Chcemy to zdjęcie mieć tu i teraz. To umożliwia właśnie krótki czas reakcji.
  • Możliwość zdjęć nawet przy słabym świetle – często jesteśmy rozczarowani efektem pstrykania, bo to co widzieliśmy gołym okiem przy zachodzącym słońcu albo we wnętrzu zacienionego mieszkania nie jest wcale widoczne na zdjęciu i zlewa się z ciemnym tłem. Dlatego opcja pozwalająca wydobyć obiekty z cienia jest rzeczywiście potrzebna.
  • Automatyczna ostrość- często na wyrazistość zdjęcia wpływa ostrość konturów, które mają tendencję do rozmazywania się, kiedy obiekt jest w ruchu. Niezwykle zaawansowane technologicznie aparaty Sony mobile mają wmontowany hybrydowy mechanizm automatycznej ostrości, który nie pozwoli na żadne niedoskonałości.
  • Wysoka rozdzielczość – generalnie im wyższa rozdzielczość, tym lepiej dla jakości zdjęć. Jednak należy przyjąć, że aparaty o rozdzielczości 20-23 MP, to już bardzo wysokiej klasy cyfrówki, a mniej wymagającym fotografom amatorom wystarczyć powinny  te o rozdzielczości 8-13  MP.
  • Dwa aparaty w jednym – obecnie sporo smartfonów Sony mobile posiada wbudowane dwa aparaty fotograficzne. Jeden aparat główny w klasycznej pozycji  i drugi aparat umieszczony z przodu specjalnie do robienia autoportretów lub jak kto woli – selfie.

źródło obrazka wyróżniającego:http://www.salon.com/

Dodaj komentarz