piękne diamenty
0

Diamenty – ile naprawdę kosztują?

Najdroższe klejnoty świata rozbudzają wyobraźnie inwestorów na całym świecie. Inwestycje w drogocenne kamienie zdają się być trafione, gdyż z biegiem lat nie tracą na wartości. Co najwyżej bije się kolejne rekordy ich cen. Tak ma stać się obecnie w przypadku różowego diamentu The Unique Pink, który być może zostanie najdroższym różowym diamentem świata.

Dotychczasowy rekord w kategorii różowych diamentów należał do klejnotu o nazwie The Sweet Josephine i wynosił 33,2 mln dolarów:

różowy diament
http://www.jewelsdujour.com/

Z kolei wartość The Unique Pink  jest szacowana miedzy 28 do 38 mln dolarów, a więc ten różowy diament  ma szansę pobić rekord poprzednika.

piekny rózowy diament
http://life.forbes.pl/

Daleko mu jednak do ceny najdroższego klejnotu na świcie, którym jest obecnie niebieski diamentu The Blue Moon. Jeszcze nieoszlifowany został kupiony za 26 milionów dolarów natomiast na aukcji w listopadzie 2016 osiągnięto za niego cenę  48,5 miliona dolarów.

resourceclips.com
resourceclips.com

To jasne że wiele dziewczyn chciałoby zostać najlepszymi przyjaciółkami takich diamentów („Diamonds are the best girls friends”Madonny), ale przy obecnych cenach, chyba tylko takie jak Rihanna mogą sobie na to pozwolić:-). Posłuchajmy „Shine bright like a dimond” w jej wykonaniu:

<iframe width=”420″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/ok-O6kriNhs” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

 

Źródło obrazka wyróżniającego: http://6zl.pl/

 

 

Dodaj komentarz