0

Auta używane w leasingu – o czym warto pamiętać?

Choć w Polsce leasingodawcy zwykle o wiele chętniej finansują nowe samochody, leasing samochodu używanego to praktykowane rozwiązanie. Jeśli interesujące nas auta używane są znacznie droższe niż zakłada to nasz budżet, dobra oferta leasingu może być najlepszą opcją. Aby tak było, warto pamiętać o kilku szczegółach.

auta używane
fot. auto-swiat.pl
  • Znalezienie leasingodawcy samochodu używanego nie zawsze jest proste. Wiele zależy od czynników, takich jak wiek samochodu czy źródło, z jakiego pochodzi.
auta używane
fot. auto.dziennik.pl
  • Na początku trzeba też pamiętać o dodatkowych kosztach – konieczności pokrycia kosztów przeglądu stanu samochodu (nierzadko bardzo pobieżnego) i jego wyceny oraz pełnego ubezpieczenia, w tym AC.
auta używane
fot. dasweltauto.pl
  • Sprawę można sobie znacznie ułatwić, korzystając z oferty firmy gwarantującej pełen zakres usług związanych z leasingiem. Przykładowo w Das WeltAuto można znaleźć samochody ze sprawdzonym przebiegiem, pochodzeniem i stanem technicznym.
auta używane
fot. dasweltauto.pl
  • Klient może również liczyć na promocyjne stawki ubezpieczeń, niski wkład własny, niskie miesięczne raty i sumę opłat, dzięki dopasowaniu poszczególnych elementów leasingu, co sprawia, że taki rodzaj finansowania jest bardzo korzystny. Tego typu rozwiązanie będzie dobre, jeśli zależy wam przede wszystkim na dobrej cenie, ale także braku komplikacji i niezawodności auta używanego.

Dodaj komentarz