0

6 miejsc na tani i spokojny urlop w pobliżu polskich kurortów

Spokój i cisza oraz atrakcje obleganych kurortów – czy to da się połączyć? To możliwe, jeśli na urlop wybierzecie się do jednej z mniejszych miejscowości, zlokalizowanych w pobliżu. Kilkanaście minut więcej do centrum miasta, rekompensują dobre warunki do odpoczynku i niższe ceny noclegu.

Nad Bałtykiem

Spokojne Mechelinki nad Zatoką Pucką zlokalizowane są niedaleko Trójmiasta, dlatego to świetnie miejsce dla osób pragnących zwiedzać stolicę Pomorza z możliwością odpoczynku w zacisznym miejscu. W Mechelinkach można kupić świeżą rybę prosto z kutra oraz obejrzeć rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki.

Sarbinowo to śliczna wieś tuż obok Mielna. W odróżnieniu od znanego nadmorskiego kurortu nie ma w niej tłumów, są za to plaże z czystym piaskiem, lasy, jeziora i błogi spokój. Spacerkiem dojdziemy stad do wędzarni, przystani i latarni morskiej.

Oddalone ok. 20 km od Elbląga Kadyny, to mało znana i rzadko odwiedzana miejscowość, choć znajduje się w bardzo dogodnej i urokliwej okolicy wśród malowniczych wzgórz i lasów, tuż nad Zalewem Wiślanym. Przed laty cesarz Wilhelm II tak upodobał sobie to miejsce, że kazał wybudować tutaj swój pałac. Zabytkową siedzibę władcy można podziwiać do dziś.

Okolice Zakopanego

Wieś Kościelisko przylega do Tatrzańskiego Parku Narodowego i zdaniem wielu to właśnie stąd jest najlepszy widok na Tatry. To doskonały punkt startowy do wyjścia w głąb Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej i na Gubałówkę.

Jak wskazuje sama nazwa, Małe Ciche to miejsce sprzyjające wypoczynkowi. W miejscowości znajduje się mnóstwo przyjemnie urządzonych miejsc noclegowych. Stąd zaczyna się niebieski szlak na Rusinową Polanę i Gęsią szyję, z tego miejsca dojdziemy do Doliny Pięciu Stawów. Małe Ciche znajduje się tylko 10 km od Krupówek, dlatego jeśli zatęsknicie za gwarnym centrum Zakopanego, szybko się tam dostaniecie.

Jedną z głównych atrakcji Chochołowa, znajdującego się tuż przy Dolinie Chochołowskiej jest piękna, góralska architektura. Ta mała miejscowość w pobliżu Zakopanego słynie także z największych na Podhalu term.

Dodaj komentarz