rzeźba w Deutche Zentral Bank
0

Sztuka na bank

Siedziby banków niejednokrotnie same mogą pretendować do miana obiektu sztuki, zwłaszcza wtedy gdy mieszczą się w zabytkowych i odrestaurowanych z pietyzmem kamienicach, jak ten oddział Pekao S.A.:

bank w pieknej kamienicy
http://wawalove.pl

Jako perły architektury można uznać także siedziby banków zaprojektowane przez znanych architektów, których nowatorskie formy wytyczają trendy we współczesnym budownictwie. Dla przykładu nowoczesna siedziba duńskiego Saxo Bank:

siedziba Saxo Bank
www.cnn.com

Banki często obejmują swoim patronatem ciekawe wydarzenia artystyczne i to zarówno te w wykonaniu profesjonalistów jak i amatorów zakochanych w malowaniu, muzyce czy tańcu. Jednym ze sponsorów tego koncertu jest PKO:

 

Czasem wnętrze banku, w którym posiadamy konto urządzone jest z dużym smakiem, a my czekając w kolejce do okienka możemy podziwiać misterne wykończenia gzymsów, plafony czy żyrandole. Polski design w projekcie siedziby banku Alior:

 

interior design w banku
http://newpolishdesign.pl

Czasem, niczym w galerii napotkać możemy w bankach ciekawe eksponaty, w formie ręcznie malowanych obrazów czy rzeźb. Można się zastanawiać czy jest to tylko sztuka dla sztuki czy już inwestycja w sztukę. W każdym razie jest to sztuka na bank! 🙂

źródło obrazka wyróżniajacego przedstawiającego rzeźbę w holu Deuchte Zentral Bank: blaineharrington.photoshelter.com

Dodaj komentarz