0

Jak znaleźć dobrego księgowego?

Dobry księgowy może być dla przedsiębiorcy prawdziwym skarbem, a przynajmniej kimś, kto będzie mógł bardzo ułatwić prowadzenie biznesu. Pytanie brzmi: dobry, czyli jaki? Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, jak znaleźć księgowego, którego wiedza, fachowość i elastyczne podejście będą dużym wsparciem dla firmy.

Pieniądze to nie wszystko, czyli od czego zacząć
Jeśli chcecie znaleźć dobrego księgowego i zaczynacie od sprawdzania cen jego usług, jesteście na błędnej ścieżce. Jasne, że cena usług jest bardzo ważną, a niekiedy decydującą kwestią, ale jeśli zależy wam na solidnej i wygodnej współpracy, która przyniesie wymierne korzyści dla firmy, sprawdzanie księgowego zacznijcie od pytania o branże, z jakimi do tej pory współpracował. Księgowy wyspecjalizowany w konkretnej branży to już połowa sukcesu, gdyż księgowanie kosztów związane z danym biznesem nie powinno być dla niego tajemnicą.

Czy się dokształca?
Kolejną zaletą dobrego księgowego jest dokształcanie. Ciągłe zmiany w prawie niemal wymuszają na księgowych stałe aktualizowanie swojej wiedzy, jednak mając pecha można trafić na takiego, który nie bierze udziału w kursach, ani szkoleniach i nie poszerza swoich kompetencji.

Księgowy zawsze pod ręką, czyli elastyczność i łatwość kontaktu
Warto sprawdzić, np. czytając opinie lub prosząc o telefon, czy księgowy jest otwarty na kontakt z klientami na bieżąco. W każdej firmie od czasu od czasu pojawia się sytuacja, która wymaga szybkiej konsultacji, choćby poprzez sms, lub działania ze strony księgowego. Czy w takim przypadku pójdzie nam na rękę? To pytanie, na które warto znać odpowiedź, zanim zdecydujemy się na współpracę.

Dodaj komentarz