0

Zalety z korzystania z Excela przy zarządzaniu produkcją

Duża ilość firm zajmujących się produkcją wykorzystuje programy i narzędzia z branży IT do planowania, optymalizacji i zarządzania produkcją. Mimo wszystko, niewiele firm korzysta z zaawansowanych metod które daje nam Excel.

W dzisiejszych czasach aparaty produkcyjne mają charakter zmienny i dynamiczny. W elastyczny sposób muszą zaadoptować się z ograniczonymi zasobami przedsiębiorstw. Zależne jest to od optymalizacji dostępnych zasobów materiałowych, sprzętowych oraz pracy ludzkiej. Należyta optymalizacja oraz właściwe zarządzanie przydziałów okazuje się być kluczowym warunkiem w dążeniu do osiągnięcia odpowiednich zysków oraz zdobycie przewagi nad konkurencją. Zauważalne są zwiększające się przyrosty zainteresowania systemami informacyjnymi pomagające w działaniu produkcji. Wszystko to dzieje się przez coraz więcej odczuwalnych zalet w wykorzystywaniu programu Excel.

Na rynku od lat dostępne są systemy i aplikacje do zarządzania produkcją. Istnieją firmy, które układają program specjalnie pod wymogi klienta, dostosowując funkcje do procedur panujących w firmie. Doskonałym przykładem jest program PRODUX, oferujący  różnorodne rozwiązania zależne od specyfiki produkcji, czyli charakteru, typu zleceń, rodzaju struktur/receptur, celu systemu.

Programy te posiadają wiele różnych usprawnień przydatnych w produkcji i jej procesach. Kluczowym jest wykaz przebiegów produkcji, włączając w to zdarzenia losowe takie jak awarie czy brak surowca. Następne to zastosowanie wag, bardzo pomocne przy kontroli lub inwentaryzacji. Nie można zapominać również o rejestracji parametrów oraz rozliczeniach ilościowych.

Obecny Excel daje wiele możliwości w zarządzaniu produkcją. Możliwość podłączenia do każdej bazy danych o nieograniczonej ilości. Dzięki magazynowaniu danych na serwerach, chmurach masz możliwość dostępu do danych w każdym miejscu nawet poza firmą, a usprawnione formuły programu pomogą stworzyć raporty na podstawie historycznych danych. Pozwalając również przygotować analizę i przedstawiając ją w odpowiedniej formie.

Dodaj komentarz