0

Wsparcie na „Dobry Pomsył” od PFR

Polski Fundusz Rozwoju przeznaczy 2 mln złotych na wsparcie dla młodych innowatorów. Od 18 października startujący wynalazcy będą mogli zgłaszać swoje projekty za pomocą specjalnej platformy internetowej.

Czym jest „Dobry Pomysł”?
Według słów samej wiceminister rozwoju, Jadwigi Emilewicz, „Dobry pomysł” to projekt, który adresujemy do osób, które mają ciekawe pomysły biznesowe, interesujące wynalazki, patenty i nie bardzo wiedzą, co z tym zrobić. Mnóstwo tego typu ludzi w różnym wieku przychodzi zarówno do wicepremiera Mateusza Morawieckiego, jak i wielu ministrów i mówi: mamy coś, co może zrewolucjonizować transport czy ochronę zdrowia, ale nie wiedzą, z jakich środków i gdzie mogą z nich skorzystać”

Pomoc dla startujących w biznesie
Program kierowany jest zwłaszcza do tych, którzy z powodu braku własnej firmy nie mogli korzystać z innych źródeł dofinansowania, np. z PARP-u czy NCBR-u. Zgłoszone projekty zostaną dogłębnie przeanalizowane, a następnie część z nich zostanie zakwalifikowana do realizacji. W ramach „Dobrego Pomysłu” początkujący innowatorzy otrzymają wsparcie merytoryczne i organizacyjne od specjalistów, np. w napisaniu biznesplanu, pomoc w założeniu działalności gospodarczej i nawiązaniu kontaktów z partnerami biznesowymi. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, którym trudno odnaleźć się w labiryncie przepisów i informacji. „Dobry Pomysł” ma być także okazją do promocji swojego projektu w krajach Europy Zachodniej czy USA. Jak podają eksperci z resortu rozwoju, dla powodzenia przeważającej części start-upów w Polsce, decydujące znaczenie ma znalezienie zewnętrznego kapitału. Czas pokaże, jak rządowy program wpłynie na sukces startujących innowatorów w Polsce.

Źródło cytatu: www.wgospodarce.pl

Dodaj komentarz