0

Po co tyle pisać? – Zrób infografikę!

Wyjaśnianie trudnych pojęć, opis zjawisk i następujących po sobie zdarzeń to żmudne czynności zabierające nie tylko dużo czasu ale i miejsca na papierze albo na dysku naszego komputera. Można się zastanawiać nad ich celowością, skoro i tak ich efekt nie jest przesądzony. Być może odbiorcy w ogóle nie zwrócą na nasze teksty uwagi, a jeśli już to zrobią, nie zapamiętają nawet połowy treści. Czy w takim razie nie lepiej wyrazić pewne idee, po prostu je rysując? Czytelny schemat, mapa czy animacja potrafią bezpośrednio przemówić do wyobraźni odbiorcy i zostać przez niego zrozumiane w lot. Stąd bierze się wciąż wzrastająca popularność infografik, wykorzystywanych do najróżniejszych celów. Zatem zamiast tyle pisać, ja też pokażę, o co chodzi:-)

http://lubielatac.pl/
http://lubielatac.pl/

Infografiki z wiadomościami

Jak podać wiadomość w interesującej formie, tak by była zapamiętana przez jak największą liczbę odbiorców? Oczywiście wysłać ją mailem w postaci infografiki.

http://2.bp.blogspot.com/
http://2.bp.blogspot.com/

Infografiki w edukacji

Jak nie zanudzić dzieciaków całą serią nudnych danych albo szczegółowym opisem wydarzeń z zamierzchłej przeszłości? Oczywiście nadając im odpowiednią oprawę graficzną

http://mrvintage.pl/
http://mrvintage.pl/

Infografiki w marketingu

Jak przyciągnąć uwagę klienta do całkiem przeciętnego produktu? Oczywiście ubierając go w graficzne fatałaszki.

http://www.fpiec.pl/
http://www.fpiec.pl/

Infografiki w biznesie

Jak budować jedność w zespole i poczucie satysfakcji z osiągniętych sukcesów? Oczywiście przedstawiając wyniki z ostatniego okresu w atrakcyjnej formie.

http://www.wygodnadieta.pl/
http://www.wygodnadieta.pl/

Infografiki i kampanie społeczne

Jak trafić do świadomości społeczeństwa? Chyba już nie muszę więcej tłumaczyć:-)

Dodaj komentarz