0

Tania i dobra drukarka dla małej firmy – na co patrzeć przy zakupie?

Producenci drukarek oferują dzisiaj rozmaity sprzęt przeznaczony również do użytku biznesowego. Gdy masz mają firmę i nie korzystasz z tego rodzaju urządzenia często, ale chcesz mieć je pod ręką, sprawdź nasze porady, a dzięki nim znalezienie odpowiedniego modelu będzie dla ciebie jeszcze prostsze.

Drukarka do małej firmy nie musi być bardzo droga, ponieważ można kupić dobre urządzenia w cenie poniżej 500 złotych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że im lepsza jakość wydruku oraz szybkość pracy, tym ceny idą w górę. Również więcej trzeba będzie zapłacić za dobrej jakości urządzenia wielofunkcyjne, które nie tylko potrafią drukować, ale również skanować i kopiować, co w firmie może być bardzo pomocne.

Atramentowa czy laserowa?

Pierwszym pytaniem, jakie trzeba zadać sobie przy zakupie odpowiedniej drukarki, jest wybranie jej techniki druku – czy ma być to sprzęt atramentowy czy laserowy? Różnice pomiędzy sprzętem tego rodzaju są dość duże, dlatego też warto przeanalizować ten wybór dokładnie.

Zasadniczo drukarki atramentowe są najtańsze, także nie są bardzo drogie w eksploatacji, niemniej jednak wydruki przygotowywane z nimi nie są tak dobre jakościowo, zwłaszcza w przypadku tańszych modeli. Również wydruki atramentowe mogą się rozmazywać. Drukarki tego rodzaju nie drukują też tak szybko jak modele laserowe. Laser zapewnia lepsza jakość wydruku oraz wyższą szybkość, dlatego jeżeli liczy się czas, zwłaszcza przy wydruku sporych dokumentów, drukarka laserowa będzie lepszym rozwiązaniem.

Gdy z kolei chodzi o koszty eksploatacji, korzystanie z drukarek atramentowych jest tańsze, gdyż koszt zakupu tuszów jest niższy od tonerów do drukarek laserowych. Można też korzystać z tańszych zamienników, ale warto pamiętać o tym, że powodują one utratę gwarancji.

Kolorowa czy czarno-biała?

Dzisiaj większość drukarek potrafi drukować zarówno w czerni i bieli, jak i w kolorze. Gdy jednak drukarka firmowa ma służyć głównie do przygotowywania wydruków z czernią i skalą szarości, wtedy można zdecydować się na kupno takiego właśnie sprzętu. Dotyczy to w szczególności drukarek laserowych, które są wówczas tańsze nawet o kilkaset złotych od tych, które mają też funkcję druku w kolorze.

c308

Kupno wraz z obsługą serwisową czy bez?

Gdy chcesz zdecydować się na zakupienie drukarki na firmę, w takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie zrealizowanie transakcji u autoryzowanego przedstawiciela marki, na przykład wtedy, gdy interesują cię drukarki Konica Minolta. Wówczas nie tylko masz dostęp do szerokiej gamy sprzętu w przystępnych cenach, ale często można skorzystać też z dodatkowych usług.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim możliwość wykupienia obsługi serwisowej dla urządzenia, która polega na prowadzeniu regularnych prac konserwacyjnych i przeglądów w niskich cenach. Niektóre firmy są też w stanie kontrolować liczbę kopii urządzenia zdalnie, co powoduje, że mogą one na czas dostarczyć do klienta materiały eksploatacyjne – papiery, tonery, tusze.

Dobre i tanie drukarki dla małych firm oferuje Fix&Print z Warszawy – autoryzowany partner firmy Konica Minolta.

Dodaj komentarz