0

System zarządzania fakturami

Czy warto inwestować w system zarządzania fakturami? Pomimo tego, że żyjemy w XXI wieku, całkiem spora liczba firm funkcjonuje w sposób nie przystający do obecnych realiów – szczególnie dobitnie jest to widoczne na przykładzie księgowości. W zasadzie normą jest, że faktury przechodzą przez wiele rąk, zanim dotrą do osoby, która je zatwierdzi do realizacji, po czym pokonują podobną drogę, tylko w drugą stronę. W efekcie kontrahenci nierzadko miesiącami czekają na dokumenty, co powoduje opóźnienia w płatnościach i zupełnie niepotrzebne koszty dla firmy.

Rozwiązaniem opisanego problemu jest w zasadzie dowolny dobry system zarządzania fakturami, ponieważ dzięki zastosowaniu takiego oprogramowania skutecznie możemy wyeliminować nie tylko przestoje w procesie fakturowania, ale tez znacząco zredukujemy koszty bez redukcji zatrudnienia, a finanse firmy będą prowadzone znacznie sprawniej.

Podstawową zaletą systemu zarządzania fakturami jest skuteczne i całkowicie bezpieczne dostarczanie faktur do wszystkich zainteresowanych stron oraz automatyczne archiwizowanie zrealizowanych faktur, do których mamy dostęp w dowolnym momencie. Dobry system zarządzania fakturami sprawi też, że należne nam środki otrzymamy znacznie sprawniej, ponieważ automatycznie zaraportuje nam on chwilę odebrania wysłanej do kontrahenta faktury.

W tym kontekście odpowiedź na pytanie postawione w tytule jest dosyć oczywista: warto zainwestować w taki system, a jeszcze bardziej opłaca się skorzystać z jakiegoś już istniejącego jako platforma internetowa (to jeszcze tańsza opcja) – tym bardziej, że dzięki rezygnacji z wysyłki papierowych faktur eliminujemy spore wydatki z ich wystawianiem związane, a przy tym oszczędzamy czas, bo wysyłka jest praktycznie natychmiastowa.

Dodaj komentarz