0

Skąd pozyskać zdjęcia produktowe do e-sklepu?

Sklep w Sieci bez zdjęć z pewnością nie przyniesie zysku. Nikt przecież nie kupuje kota w worku. Skoro nie można dotknąć towaru, to konieczne jest chociaż obejrzenie go na ekranie monitora/smartfona/tabletu. Prowadząc e-sklep, trzeba więc przedstawić potencjalnym klientom swój asortyment, wykorzystując do tego grafiki i opisy produktów od producenta. Pojawia się jednak problem, skąd brać zdjęcia produktowe? Okazuje się, że możliwości w gruncie rzeczy jest sporo.

Zdjęcia produktów do sklepu internetowego – skąd je wziąć?

Okazuje się, że to nie opis, a przede wszystkim zdjęcie ma największy wpływ na zainteresowanie się danym produktem. W stacjonarnym sklepie można towar dotknąć, zobaczyć z bliska i przymierzyć. Sklep internetowy nie daje takiej możliwości, co nie zmienia faktu, że sprzedaż w Sieci kwitnie. Wszystko to za sprawą umieszczania na witrynie zdjęć produktów i ciekawych opisów. Dzięki temu klient widzi i wie, co kupuje. Bardzo ważne jest jednak to, aby fotografia była wysokiej jakości, wiernie przedstawiała dany towar i prezentowała go z różnych stron. Bardzo wskazane jest także to, aby możliwe było powiększenie zdjęcia. W przypadku odzieży i obuwia można je zaprezentować na modelach. Z kolei sprzęt elektroniczny wymaga pokazania tego, jak wygląda interfejs. Stworzenie dobrej grafiki wcale nie jest łatwe. Produkt musi być odpowiednio naświetlony, posiadać właściwe tło, mieć dobrą ostrość i skupiać na sobie uwagę odbiorcy. Dzięki właściwemu przedstawieniu towaru na zdjęciu, możliwe jest ograniczenie ilości zapytań odnośnie szczegółów typu cechy produktu.

Jak zatem pozyskać zdjęcia produktowe do e-sklepu?

Zdjęcia produktowe można oczywiście wykonać samodzielnie, co niestety wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności, specjalistycznego sprzętu i sporej ilości czasu. Można również zlecieć ich wykonanie profesjonalnemu fotografowi, co niestety kosztuje i to nie mało. Znacznie prostszym, tańszym i szybszym sposobem na pozyskanie grafiki do e-sklepu jest skorzystanie z legalnych zasobów internetowych. Można używać zdjęć, jeśli wykupi się licencję czy też prawa autorskie lub można odwiedzić bezpłatne bazy zdjęć stockowych – na licencji CC czy też poprosić o dostarczenie zdjęć produktów od ich producentów.

Więcej na temat opisów produktów znajdziemy w poradniku, na stronie: http://blog.sky-shop.pl/4-jak-dodawac-produkty-i-tworzyc-opisy-produktow-ktore-sprzedaja/. Zachęcamy do przeczytania!

Dodaj komentarz