0

Przesiewacze i separatory – czym są?

Zarówno w rolnictwie, jak i w wielu innych gałęziach przemysłu gdzie produkcja dóbr odbywa się na masową skalę, maszyny są bardzo pomocne człowiekowi.

Z uwagi na to stają się one także coraz powszechniejsze. Jednymi z przykładów takich właśnie urządzeń, są chociażby różnego rodzaju przesiewacze i separatory wibracyjne. Tego typu sprzęt znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba oczyszczania, sortowania, czy też właściwej selekcji konkretnych surowców. Dzięki nim nie musimy robić tego ręcznie, a w dodatku tego typu oprzyrządowaniu, przychodzi to zdecydowanie szybciej i dokładniej. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Sprawna produkcja, wysokiej jakości

Wymienione wcześniej urządzenia są obecnie niezbędne niemal na każdej linii produkcyjnej, począwszy od odsiewania nieodpowiednich owoców w fabryce soku, aż po przesiewacze i selekcję zboża, czy też kruszyw mineralnych. Urządzenia separacyjne pomagają dodatkowo podzielić konkretny towar, na różne rodzaje, co ułatwia proces odrzucani tych, które nie nadają się do dalszego wykorzystania. Sprawia to, że producent może skupić się na dalszych procesach bez jakichkolwiek obaw o obniżenie się jakości wytwarzanych przez przedsiębiorstwo dóbr.

Szeroki wybór osprzętu

Przesiewacze, czy też każdy z separatorów, mogą posiadać różne wyposażenie i różnego rodzaju dodatkowe funkcje. Sprawia to, że każdy z pojedynczych modeli może być przystosowany do wykonywania  konkretnej pracy. Tak więc spotkać można się na przykład z przesiewaczami wibracyjnymi sitowymi, czy też jedno lub wielopokładowymi. Dodatkowo każdy jeden może być przeznaczony osobno do oddzielenia piasku, żwiru, a nawet węgla. Równie duże zróżnicowanie występuje w przypadku separatorów. Należy przy tym pamiętać, że nie powinno się korzystać z urządzeń w inny sposób, niż ten, do którego są przeznaczone. Oznacza to, że sprzętem rekomendowanym dla owoców, nie powinno się przerzucać, przesiewać, czy oddzielać i oczyszczać żwiru. Urządzenia tego typu potrafią wykonywać swoją pracę naprawdę dobrze i precyzyjnie, o ile właśnie korzysta się z nich w pełni poprawnie. Ma to także olbrzymie znaczenie w kwestii bezpieczeństwa w miejscu pracy, a także szeroko pojętej jakości.

Dodaj komentarz