koszty kawy w pracy
0

Przerwa na kawę w pracy – kto stawia?

Obecność ekspresu do kawy w biurze jest dziś tak oczywista jak obecność drukarki czy niszczarki do dokumentów. Pracodawcy oczywiście wolą widzieć swoich pracowników przy obsłudze tych ostatnich, jednak w myśl obowiązujących przepisów muszą godzić się także na przerwy na kawę (lub inne równie pokrzepiające napoje). Czas potrzebny pracownikom na przyrządzenie i wypicie małej czarnej może zostać wyliczony do czasu pracy bądź nie. Natomiast koszt zakupu kawy zazwyczaj leży po stronie pracownika.

Przerwa na koszt pracodawcy

przerwa w pracy
http://brainathlete.com/

Jeśli praca wykonywana jest w wymiarze co najmniej 6 godzin na dobę, to pracownikowi przysługuje kwadrans przerwy, który może on wykorzystać na przykład na zjedzenie posiłku i wypicie gorącego napoju. Niektórzy pracodawcy decydują się na wprowadzenie godzinnej przerwy w pracy dając w ten sposób pracownikom nie tylko czas na lunch, ale też na załatwienie osobistych spraw. Jednak ta dodatkowa godzina nie jest wliczana do czasu pracy, a pracownicy nie otrzymują za nią wynagrodzenia. Poza tym osobom pracującym przy komputerze co najmniej 4 godziny dziennie przepisy BHP nakazują zrobienie 5-minutowej przerwy po każdej godzinie. W tym wypadku jednak chodzi o oderwanie wzroku od monitora i wykonanie innych czynności służbowych, do których przecież rzadko należy obsługa ekspresu do kawy.

Kawa na własny koszt

karmelowe latte macchaito
www.makro.pl

Rzadko w którym zakładzie pracy możemy liczyć na darmową kawę. Pracodawcy zazwyczaj ograniczają się do zapewnienia nam dostępu do wody oraz urządzeń, dzięki którym zaparzymy swój ulubiony napój. Stąd też szafki kuchenne w wielu biurowcach wypełniają liczne słoiczki należące do poszczególnych pracowników z najrozmaitszymi gatunkami kawy mielonej, rozpuszczalnej, a także ziarnistej. Jeśli w zakładowej kuchni mamy szczęście obcować z ekspresem najnowszej generacji, to możemy sobie zafundować zapas kapsułek, z których przyrządzimy sobie pyszne latte, macchiato czy cappuccino. Skoro i tak musimy płacić za kawę, warto rozejrzeć się za korzystnymi cenami, takimi jak tutaj: https://www.makro.pl/shop/pl/office/category/kawy/Kawy

źródło obrazka wyrózniającego: www.news.com.au

 

Dodaj komentarz