0

Praca po stażu – 5 cech, które powinien posiadać stażysta

Zatrudnienie po stażu to marzenie wielu młodych ludzi, rozpoczynających karierę zawodową. Niestety, szara rzeczywistość pokazuje, że na taką szansę może liczyć niewielu. Jakimi cechami powinien wykazać się stażysta, aby zyskać punkty w walce o zatrudnienie?

Potencjał – stażysta idealny to taki, który korzysta ze swojego potencjału, mocnych stron, umiejętności i zalet. Od początku warto po nie sięgać – kto wie, czy właśnie ten zestaw cech nie okaże się najbardziej poszukiwany w danej firmie.

Szybkie przyswajanie wiedzy – to z pewności duży atut stażysty, dzięki niemu nie tylko zyskuje w oczach pracodawcy, ale może optymalnie wykorzystać czas spędzony na stażu.

Otwartość na krytykę – to niezwykle ważna umiejętność, która często jest brana pod uwagę podczas procesu rekrutacyjnego.Zaangażowanie – wykazywanie się własną inicjatywą zostanie docenione w każdej branży, warto je okazywać już od pierwszych dni praktyk.

Komunikatywność i praca w zespole – choć te cechy są często wymieniane w cv, nie zawsze są realizowane w rzeczywistości. Na stażu warto przyłożyć się do budowania dobrych relacji ze współpracownikami. Jeśli okaże się, że stażysta pasuje do zespołu, jest duża szansa, że pracodawca zechce go zatrzymać na stałe.

 

Dodaj komentarz