0

Podstawowy kurs fotografii – dla kogo? Co daje?

Lubisz uwieczniać uwieczniać ciekawych ludzi, widoki lub sytuacje, ale czujesz, że robienie zdjęć telefonem to dla ciebie za mało? A może masz już dobry aparat, kilka prób samodzielnych sesji, ale wciąż brakuje ci profesjonalnej wiedzy? Kurs fotografii dla amatorów do pierwszy krok, aby świadomie posługiwać się zasadami sztuki robienia zdjęć.

Do kogo jest skierowany?

Kursy fotografii od podstaw cieszą się sporą popularnością wśród wszystkich, którzy hobbystycznie interesują się fotografią i chcą robić ładne i ciekawe zdjęcia. Każdy, kto próbował swoich sił w fotografii bez teoretycznego i praktycznego przygotowania, wie, że posługiwanie się nawet najlepszym aparatem, nie zagwarantuje sukcesu. Co więcej, to właśnie zaawansowane technologicznie aparaty mogą być źródłem frustracji dla osób nie potrafiących korzystać z ich funkcji. Rozwiązaniem tego typu problemów będzie podstawowy kurs fotografii. Choć nie brakuje osób, które do biegłości w tej sztuce będą wolały dojść same, pod okiem nauczyciela z pewnością będzie to trwało krócej.

Co daje kurs fotografii? 
Oczywiście, wiele zależy od prowadzących – ich wiedzy, umiejętności, ale także sposobu przekazywania informacji oraz programu zajęć. Dla przykładu, na kursie podstaw fotografii Akademii Nikona, kursanci poznają podstawowe pojęcia w fotografii np.: skala, tekstura, złoty podział, kompozycja, dynamika, złota i niebieska godzina. Oprócz umiejętności technicznych, takich jak wykorzystywanie światła, czy trafianie we właściwy moment, uczą się jak szukać inspiracji, komponować i wyrażać emocje za pomocą fotografii oraz co zrobić, aby zdjęcie się podobało. W końcu, poznają wszelkie niezbędne zagadnienia związane z drukowaniem zdjęć.

Gdzie na kurs?
Ofert kursów jest bardzo dużo, i choć prym wiodą duże miasta, coraz częściej nauka fotografowania jest dostępna w mniejszych miejscowościach. Prawdą jest jednak to, że dla osób pragnących znaleźć pewny i sprawdzony kurs fotografii Warszawa, Wrocław, Gdańsk i inne duże miasta dają najwięcej możliwości.

Dodaj komentarz