oferty pracy w Holandii
0

Oferty pracy w Holandii – czym kuszą Polaków?

Odkąd w 2007 roku holenderski rynek pracy otworzył się na pracowników z Polski, ten niewielki kraj stał się jednym z głównym celów emigracji zarobkowej Polaków. Jak podają źródła, w 2016 roku w Holandii pracowało już 200 tys. naszych rodaków. Na jakie oferty pracy w Holandii mogą liczyć?

Przy roślinach nie tylko sezonowo
Według badań przeprowadzonych w ubiegłym roku, Holandia jest czwartym krajem wybieranym przez Polaków jako cel emigracji zarobkowej. Oferty pracy w Holandii są szczególnie atrakcyjne dla pracowników z branż, takich jak transport, budownictwo czy obsługa maszyn technicznych, choć można także znaleźć ogłoszenia o pracy dla osób z wyższym wykształceniem, np. psychologów. Zarabianie w Holandii słusznie kojarzy nam się z pracami rolniczymi i ogrodniczymi, wbrew pozorom nie jest to praca wyłącznie sezonowa. Uprawa roślin w Holandii jest tak wyspecjalizowana, że pracownicy do szklarni są tam potrzebni przez cały rok.

oferty pracy w Holandii

Elastyczne kontrakty
Umowy dla pracowników z Polski to przede wszystkim kontrakty elastyczne. Wśród nich często spotykane są umowy, według których wynagrodzenie jest wypłacane za przepracowaną godzinę oraz kontrakty zerowe, gdzie pracownik jest wzywany wtedy, gdy pojawi się praca. Inaczej jest w przypadku umów min-max z określoną minimalną i maksymalną liczbą godzin do przepracowania i wynagrodzeniem wypłacanym niezależnie od tego, czy praca była czy nie.

oferty pracy w HolandiiGdzie szukać?
Obecnie wszelkie informacje dla Polaków na temat warunków zatrudnienia i życia na emigracji w Holandii można znaleźć na stronach internetowych, np. na portalu uruchomionym przez Ambasadę Królestwa Niderlandów. Dzięki portalom z ogłoszeniami znalezienie pracy w Holandii nie stanowi już większego problemu. Spersonalizowane oferty pracy w Holandii można znaleźć tutaj: http://jobxion.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz