łuczniczka
0

Odpowiedzialność wolnego strzelca

Wykonując wolny zawód trzeba liczyć się z wszystkimi konsekwencjami swojej działalności. Tu nikt nie weźmie odpowiedzialności za wykonane przez nas usługi czy produkty. Sami odpowiadamy przed klientem za ewentualne szkody wynikające z naszych działań. Tego typu zobowiązanie nazywa się odpowiedzialnością cywilną, a regulują ją przepisy polskiego prawa. Jak widać nawet wolny strzelec nie może strzelać bezkarnie, a jeśli już to robi, to lepiej żeby miał przy sobie ubezpieczenie oc firmy.

Konsekwencje wobec wolnego strzelca

Ujemne konsekwencje działalności osób fizycznych, a także innych podmiotów prawa mogą być podstawą do wnoszenia roszczeń przez osoby poszkodowane. W ich wyniku zastosowanie ma wachlarz środków przymusu państwowego, które niejednego wolnego strzelca zmusiły już do złożenia broni. Zanim więc komornicy przystąpią do egzekucji majątkowych wynikających z zaskarżenia pomyłek lub błędów popełnionych wobec klientów przez konkretnych architektów, techników, księgowych, prawników, a nawet dyrektorów czy funkcjonariuszy publicznych warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed takimi konsekwencjami i wykupieniu ubezpieczenia oc firmy.

Ubezpieczenie wolnego strzelca

Mimo, że osoby prowadzące własną działalność gospodarczą dokładają wszelkich starań i stosują w pełni posiadaną wiedzę i umiejętności podczas wykonywania usług i produktów, czasem nie wszystko idzie po ich myśli. Czasem po prostu człowiek strzela, a kto inny kule (strzały) nosi… Należałoby zatem, aby każdy wolny strzelec w porę ubezpieczył się na wypadek takich nieprzewidzianych okoliczności. Oferta ubezpieczenia oc firmy skierowana jest między innymi do kancelarii adwokackich i radcowskich, biur księgowych, doradców podatkowych a nawet klientów korporacyjnych. Więcej na temat tego typu ochrony dowiesz się tutaj: http://axa.pl/oferta-dla-firm/oc/ 

źródło obrazka: media.tumblr.com

Dodaj komentarz