ceny mieszkań w Polsce
0

Nieruchome ceny na rynku nieruchomości

Choć powszechnie sadzi się, że na rynku ceny nieruchomości  dość szybko się zmieniają, w rzeczywistości bywa z tym różnie. W okresie stabilizacji gospodarki, ceny mieszkań stoją raczej w miejscu. Od kilku miesięcy w Polsce sprzedawcy nieruchomości oraz deweloperzy raczej tylko symbolicznie modyfikują swoje oferty. Można się o tym przekonać  zaglądając do raportu portalu Otodom.pl  oraz Banier.pl.

ceny mieszkań w Polsce
http://www.bankier.pl/

 

Jak widać pozycje lidera mają oferenci  ze Stolicy. Ceny mieszkań w Warszawie tradycyjnie należą do najwyższych w Polsce i stanowią niemalże dwukrotność cen lokalizacji z dołu tabeli, czyli mieszkań w Szczecinie. Pamiętajmy jednak, że wszelkie tego typu raporty ustalane są w oparciu o wybrane oferty i stanowią ich wypadkową. Aby dowiedzieć się, ile naprawdę kosztuje wybrane mieszkanie w Warszawie lub innym mieści e w Polsce, najlepiej umówić się na spotkanie ze sprzedającym. Głównymi czynnikami wpływającymi na wartość lokali są:

mieszkanie w warszawie
http://www.polnord.pl/
  • Metraż i ilość pokoi – oczywiście im większe mieszkanie, tym musimy za nie więcej zapłacić, jednak w przeliczeniu na metr kwadratowy najczęściej cena maleje proporcjonalnie do wzrostu metrażu.
  • Piętro – największym powodzeniem cieszą się mieszkania na I i II piętrze, więc one będą najdroższe. Niższych cen oczekiwać można na parterze i tuż pod dachem.
  • Miejsce parkingowe, garaż lub piwnica przypisane do mieszkania – podnoszą one komfort, a więc także i cenę nieruchomości.
  • Lokalizacja – otoczenie odgrywa ogromna rolę, najczęściej miasta mają tak zwane „dobre dzielnice” jak i te cieszące się gorsza sławą, gdzie oczywiście mieszkania będą tańsze.
  • Dostęp do budynków użyteczności publicznej – bardzo istotny w przypadku klientów z małymi dziećmi lub w podeszłym wieku. Bliskość sklepów, aptek, szkół i przychodni zdrowia podnosi wartość mieszkania.
  • Komunikacja – niezwykle ważna dla osób aktywnych zawodowo. Dobry dojazd do pracy lub szkoły to postawa na co dzień.
  • Aranżacja terenu– miło jest mieszkać w ładnym otoczeniu. Często inwestycje deweloperskie obejmują tereny zielone wokół budynków, w których urządzono strefy wypoczynku dla mieszkańców, a także place zabaw dla dzieci, to oczywiście będzie mało wpływ na wycenę nieruchomości.

Pamiętajmy, ze ceny mieszkań w warszawie najczęściej da się negocjować, a że warto to robić, nie trzeba nikogo przekonywać.

Dodaj komentarz