0

Kto powinien wziąć udział w szkoleniu z czasu pracy kierowców?

Jeśli pracujesz lub zamierzasz podjąć zatrudnienie w firmie transportowej, powinieneś znać obowiązujące w tym fachu zasady. Ze względu na charakter zawodu, najwięcej wątpliwości dotyczy czasu pracy i jego rozliczania. To w Twoim interesie jest wiedzieć, co wlicza Ci się w dzień roboczy i kiedy możesz liczyć na wolne. Aby zgłębić te zagadnienia, warto zapisać się na szkolenie z czasu pracy.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Szkolenie z czasu pracy – kto na nim skorzysta?

Osoby specjalizujące się w prawie pracy zgodnie twierdzą, że część dotycząca zakresu i czasu pracy jest najbardziej złożona. Ze względu na tyle wątpliwości, często na tym tle dochodzi do nieporozumień między pracownikiem a pracodawcą. Tymczasem wystarczy wziąć udział w szkoleniu z czasu pracy, by poznać odpowiedź na każde pytanie z tego zakresu. Pracując w firmie transportowej, jako spedytor, logistyk czy kierowca, powinieneś mieć tę wiedzę ugruntowaną. Przyniesie to korzyść Tobie, pozostałym kierowcom, jak i osobom zarządzającym. Kadra, która przygotowuje harmonogramy i ustala grafiki, także powinna zapisać się na takie szkolenie. Dzięki zdobytej wiedzy będzie bowiem mogła efektywniej wykonywać powierzone jej zadania. Firma przestanie tracić na przestojach, a transport będzie bardziej płynny.

Uczestnicy szkoleń poznają w szczególności zasady dotyczące:

– zachowania norm czasu pracy i doby pracowniczej,

– zachowania okresu odpoczynku tygodniowego i dobowego,

– wyboru optymalnego systemu czasu pracy, do planowania i rozliczania, 

– sposobu rozliczania godzin nadliczbowych, pracy w dni wolne oraz w porze nocnej. 

U kogo warto szkolić się w tym zakresie?

Przeglądając oferty szkoleń z czasu pracy, z łatwością odnajdziesz ich wiele. Aby wybrać najlepszą z nich, upewnij się, czy proponowany zakres porusza najważniejsze zagadnienia. I czy na pewno zdobędziesz wiedzę w każdym z interesujących Cię tematów. Na co warto zwrócić uwagę, szukając firmy szkoleniowej?

– Czy usługa odbywa się zdalnie, dzięki czemu możesz kształcić się w każdym miejscu na świecie? A może wolisz, by szkoleniowiec odwiedził Cię w firmie?

– Czy szkolenie jest elastyczne i dopasowane pod Twoje potrzeby?

– Czy masz możliwość pracować na faktycznych danych ze swojej firmy, by lepiej zoptymalizować proces?

Dzięki temu, że znajdziesz szkoleniowca, który przygotuje się dla Ciebie, zdobytą wiedzę będzie można od razu wdrożyć. A to przyniesie realne korzyści Tobie i całej Twojej firmie. Warto sobie uświadomić, że wiąże się z tym większy zysk oraz spore oszczędności.

Dodaj komentarz