0

Jakie korzyści dają ubezpieczenia BLS?

Bezpośrednia Likwidacja Szkód to system, w którym szkodę można zgłosić bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela. W odróżnieniu od tradycyjnej procedury, takie rozwiązanie jest dla poszkodowanego znacznie korzystniejsze.

 

ubezpieczenia BLS

Ubezpieczenia BLS to coraz chętniej wybierane rozwiązanie dostępne dla kierowców, ubezpieczonych w firmach, które przystąpiły do systemu. Na czym polega najważniejsza korzyść tego rozwiązania?

ubezpieczenia bls
fot. mfind.pl

Zgodnie ze starym systemem likwidowania szkód, chcąc uzyskać odszkodowanie, poszkodowany musiał sam ustalić kto jest ubezpieczycielem sprawcy i skontaktować się z nim w celu załatwienia formalności. Ubezpieczenia BLS oferują odwrotne rozwiązanie – przyjęciem dokumentów i wypłatą odszkodowania zajmuje się ubezpieczyciel poszkodowanego.

ubezpieczenia BLS

Bezpośrednia Likwidacja Szkód jest o wiele wygodniejsza i bardziej komfortowa, co ma niemałe znaczenie w tak stresującej sytuacji jak stłuczka czy kolizja.

ubezpieczenia BLS

Przystąpienie do systemu BLS jest dobrowolne. W Polsce jest oferowane przez niektóre zakłady ubezpieczeń, ale wybierając ubezpieczenie OC, warto wziąć je pod uwagę – w razie szkody pomoże zaoszczędzić sporo nerwów i cennego czasu.

Zdjęcie główne: www.zglaszamstluczke.pl

Dodaj komentarz