0

Intuicja księgowej, a intuicyjny program księgowy

Kariera słowa „intuicyjny” nabiera obecnie rozpędu. Otaczają nas intuicyjne urządzenia mobilne, wyposażone w intuicyjne menu albo intuicyjne interfejsy. Jeśli na rynku pojawia się nowe oprogramowanie to oczywiście również musi być intuicyjne. Nasuwa się jednak pytanie, czy to, co twórcy nowych programów księgowych nazywają intuicyjną obsługą na pewno idzie w parze z intuicją przeciętnego pracownika księgowości?

Jak powstają intuicyjne programy księgowe?

program do księgowości
www.firmatec.pl

Powstanie programu komputerowego, to długotrwały proces, nad którym pracuje sztab ludzi. Programiści dbają o stronę techniczną, natomiast eksperci w dziedzinie księgowości nad stroną merytoryczną. Wreszcie cały zespół pracuje wspólnie nad funkcjonalnością powstałego już programu księgowego i nad jego intuicyjną obsługą. Na pewno długie godziny zajmuje dopracowanie wszystkich szczegółów, takich jak wygląd stron i zakładek, lokalizacja kolejnych przycisków, jak również zastosowana kolorystyka i grafika. Oczywiście nie może obyć się bez serii testów sprawdzających działanie każdego z elementów zanim program zostanie wypuszczony na rynek.

Jak działają intuicyjne programy księgowe?

Jednak prawdziwy sprawdzian program księgowy przejdzie dopiero na komputerach użytkowników. To, czy rzeczywiście jego obsługa będzie intuicyjna potwierdzić mogą ewentualnie tylko pracownicy księgowości w firmach, które zdecydowały się go zakupić. Czy rzeczywiście łatwo odnaleźć poszczególne funkcje i domyślić się gdzie zapisane zostaną wprowadzone dane? Czy wygląd strony będzie dla nich jasny i w prosty sposób zastosują dostępne opcje? Czy wreszcie dzięki temu konkretnemu intuicyjnemu programowi księgowemu ich praca będzie szybsza i wydajniejsza, czy wprost przeciwnie będzie źródłem frustracji i opóźnień? Miejmy nadzieję, że twórcy programów mają dobrą intuicję, która podpowie im właściwe rozwiązania 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=MBpvFiyYJ54

Dodaj komentarz