głosowanie wyborcy
0

Wahania wyborcy, a wahania giełdy

Zanim zapadnie cisza wyborcza i w ogóle o toczącej się Kampanii Prezydenckiej ani o Kandydatach na ten Urząd nie będzie można mówić, mam ostatnią szansę, by zastanowić się nad wpływem naszego niedzielnego głosowania na wskaźniki warszawskiej giełdy. Czy notowania polskich obligacji wzrosną, a kurs złotówki pójdzie w górę na znak aprobaty inwestorów dla nastrojów społecznych w Naszym Kraju? Czy stanie się wręcz odwrotnie i giełda odpowie bessą, którą mozna będzie zrozumieć jako dezaprobatę naszej decyzji?

Zachowanie giełdy względem zachowania wyborców

hossa na giełdzie
http://www.ncbiuletyn.pl/

Najlepszym barometrem kondycji giełdy jest oczywiście jej główny indeks, który wędruje ponad kreskę, gdy mamy hossę i inwestorzy chętnie kupują u nas akcje lub znajduję się pod kreską, gdy zaliczamy spadek i ci sami inwestorzy wyzbywają się naszych akcji. Na ich decyzję wpływa wiele czynników. Jedni mogą wnikliwie analizować naszą sytuację polityczna i wyciągać z niej własne wnioski. Inni przyjmą opinie zawarte w wielkich serwisach gospodarczych o zasięgu ogólnoświatowym i będą się nimi kierować. Może na wszelki wypadek sprawdźmy, co piszą o szansach obu Naszych Kandydatów na stronach Reutersa albo Bloomberga, o ile w ogóle jest tam o Nich jakakolwiek wzmianka.

Jak giełda słucha Kandydatów

informacje o notowaniach
bizlib247.files.wordpress.com

Inwestorzy, którzy często pochodzą z bardzo odległych Państw w zupełnie inny sposób odbierają kandydatury poszczególnych polityków w mających się odbyć wyborach, niż my, zwykli obywatele. Dla nas ich obietnice i programy oznaczają realne zmiany w życiu codziennym Naszego Kraju, które możemy akceptować albo, z którymi możemy się nie zgadzać. Natomiast dla inwestorów zapatrywania polityczne Kandydatów i ich plany, szczególnie te związane z gospodarką oznaczają większe lub mniejsze ryzyko utraty kapitału lub zysku od niego. Ciekawa jestem jak wycenią nasz niedzielny wybór, czy pozytywnie – dokupując akcji, czy z dezaprobata pozbędą się ich części?

Dodaj komentarz