studia
0

Czy warto posiadać ubezpieczenie na życie?

Wielu z nas dokładnie planuje swoją przyszłość. Wybór studiów, odpowiednia, przynosząca satysfakcję praca, podróże, inwestycje, czy dostatnia i pełna spokoju emerytura. Na co dzień skupiamy się przede wszystkim na pozytywnych rzeczach, nie zastanawiając się nad negatywnymi sytuacjami. Niestety, nawet jeśli wszystko zaplanujemy bardzo skrupulatnie, nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdej sytuacji. Czasami wystarczy dosłownie chwila, która może dzielić nas od nieszczęśliwego wypadku i sprawić, że swoich najbliższych pozostawimy bez środków do życia. Aby zapobiec takiemu negatywnemu scenariuszowi, warto zastanowić się nad wyborem produktu, jakim jest ubezpieczenie na życie.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Nikt z nas nie lubi myśleć o przykrych rzeczach. Każdego dnia skupiamy się na tym, aby życie przynosiło nam tylko pozytywne sytuacje i chwile, które będziemy wspominać z radością i uśmiechem na ustach. Mało kto zastanawia się nad tym, co by się stało, gdyby w wyniku wypadku nie był w stanie wykonywać pracy pozostawiając siebie lub najbliższych bez źródła dochodu. Niestety, wypadek może dotyczyć każdego z nas, dlatego też aby nie dopuścić do opisanej powyżej sytuacji, dobrze jest znać właściwe rozwiązania.

Jednym z nich jest ubezpieczenie na życie. To rodzaj polisy, która finansowo zabezpiecza najbliższe osoby ubezpieczonego na wypadek jego śmierci lub poważnego wypadku, który uniemożliwi mu dalszą pracę, pozbawiając tym samym źródła dochodu. Osoba, która zakupiła wybrane ubezpieczenie na życie opłaca co miesiąc odpowiednio wysoką składkę, a następnie, jeśli będzie mieć miejsce zdarzenie wymienione w umowie, ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu należne ubezpieczenie.

Ubezpieczenie na życie – dla kogo?

Kto może skorzystać z ubezpieczenia na życie? Tak naprawdę nie istnieją tutaj żadne reguły i z ubezpieczenia na życie może skorzystać każdy, kto czuje taką potrzebę. Oczywiście ten rodzaj polisy jest szczególnie polecany osobom, które posiadają rodzinę – pieniądze z ubezpieczenia pomogą im utrzymać życie na odpowiednim poziomie w sytuacji, gdy to ubezpieczony był żywicielem rodziny. Ubezpieczenie na życie to dobry wybór także dla tych osób, którym urodziło się dziecko, a także w momencie, gdy posiadamy kredyt hipoteczny.

Ubezpieczenie na życie – zakres

Obecnie na rynku ubezpieczeń istnieje bardzo dużo ofert polis na życie, jednak każda z ofert w pewnym stopniu się od siebie różni. Oczywiście, podstawową formą każdego ubezpieczenia na życie jest wypłacenie należnego odszkodowania rodzinie na wypadek śmierci ubezpieczonego. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że podstawową polisę można rozszerzyć o warianty dodatkowe, dzięki którym uzyskamy znacznie większy zakres ochrony. W takiej sytuacji ubezpieczenie na życie może obejmować:

  • ciężką chorobę;
  • poważne zachorowanie na nowotwór;
  • konieczność hospitalizacji;
  • konieczność przeprowadzenia operacji chirurgicznej;
  • niezdolność do dalszego wykonywania pracy czy samodzielnego funkcjonowania;
  • uszkodzenie ciała;
  • śmierć członka rodziny osoby ubezpieczonej;
  • powiększenie się rodziny.

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto?

Dlaczego warto ubezpieczyć się na życie? Każdym z nas mogą kierować ku temu zupełnie inne powody. Warto jednak pamiętać, że jest to zabezpieczenie zarówno naszego życia, jak i przyszłości najbliższych. Środki z ubezpieczenia mogą zostać przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia lub rehabilitacji po wypadku lub służyć zabezpieczeniu płynności finansowej najbliższych w razie śmierci ubezpieczonego. Polisą możemy objąć także najbliższych członków rodziny, dzięki czemu zwiększamy ich ochronę i bezpieczeństwo. Jak już wspomniano, ubezpieczenie na życie to solidne zabezpieczenie również w przypadku posiadania wysokiego kredytu hipotecznego.

Oczywiście nie powinniśmy zapominać o tym, że posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia na życie, które dopasowane jest do naszych potrzeb, jak i trybu życia zapewnia nam spokój ducha, dzięki któremu nie musimy na zapas martwić się tym, co przyniesie przyszłość, a skupić się na realizowaniu naszych planów i marzeń.

Dodaj komentarz