0

Do czego możemy podłączyć zestaw głośnikowy?

Zestawy głośnikowe pozwalają nam na uzyskanie znacznie lepszej jakości dźwięku – nawet niewielki zestaw pozwala na poprawę doznań płynących z oglądania filmów, grania na komputerze czy na konsoli.

Zestaw głośników umieszczony w specjalnej obudowie, czyli tak zwanej skrzynce to inaczej zestaw głośnikowy. Obudowy te zapewniają separację akustyczną pomiędzy przednią i tylną częścią membrany głośnika. Także wyposażone są w zwrotnice głośnikowe, których zadaniem jest podział pasma akustycznego na pasma częstotliwości dla głośników.

W sprzedaży możemy znaleźć zestawy głośnikowe różnych typów. Do dyspozycji mamy zarówno domowe i amatorskie urządzenia, jak również profesjonalne zestawy, które przeznaczone są do użytku podczas eventów. Skupmy się jednak na tych pierwszych – domowy zestaw głośnikowy pozwala na podłączenie go do różnych urządzeń. Jak możemy go wykorzystać?

 1. Telewizor

Twój telewizor nie ma zbyt dobrych głośników i zależy ci na lepsze jakości dźwięku? W takim przypadku zestaw głośnikowy będzie strzałem w dziesiątkę! Urządzenie da jeszcze więcej przyjemności z oglądania ulubionych seriali i filmów i pozwoli ci poczuć się jak w kinie.

 2. Domowe systemy Hi-Fi – wieże

Dobra jakość dźwięku to podstawa zadowolenia ze słuchania muzyki. Jeśli głośniki w twojej obecnie posiadanej wieży nie są zbyt dobre i szukasz czegoś lepszego, pomyśl o zestawie głośnikowym.

 3. Komputery i konsole do gier

Granie w gry to nie tylko obraz, ale również dźwięki – to one odgrywają dużą rolę w rozgrywce i sprawiają, że może stać się jeszcze bardziej wciągająca. Gdy nie lubisz grać w słuchawkach dla graczy, w takim przypadku zestaw głośnikowy będzie strzałem w dziesiątkę.

 4. Przenośne odtwarzacze audio

Nie każdy wie, że nowoczesne zestawy głośnikowe mogą być również podłączone do przenośnych odtwarzaczy audio. Mogą one być wykorzystywane zarówno z tak zwanymi boomboxami, jak również z innymi przenośnymi odtwarzaczami i urządzeniami mobilnymi jak smartfony czy tablety (wówczas podłączenie odbywa się przez Bluetooth).

Dodaj komentarz