działanie smarttagów
0

Cała inteligencja okrągłej przywieszki

Małe jest piękne, a jednocześnie, tak jak w ostatnim wydaniu Sony, małe może być również inteligentne. Mowa o smarttagach NT3, czyli małych okrągłych przywieszkach, które mimo swego niepozornego wyglądu mogą zdziałać naprawdę wiele. W sprzedaży dostępne są zestawy 4 tagów, każdy w innym kolorze, tak aby później można było rozróżnić, do czego zostały przeznaczone. Elastyczna pętelka pozwala na wygodne przyczepienie ich do kluczy, kokpitu w samochodzie czy w dowolnym miejscu w domu i w pracy. Inteligencja małej okrągłej przywieszki może okazać się bardzo pomocna.

Ustawienia smarttagów NT3

smarttagi Sony
http://eshop.sonymobile.com/

Aby rozpocząć ustawienia smarttagów NT3 najpierw trzeba się upewnić, czy nasz telefon posiada funkcję NFC oraz odpowiednią wersję Andoida (4 lub wyższą). Do tego konieczne będzie zainstalowanie aplikacji Smart connect w wersji 5.4 lub wyższej. Oczywiście nie może zabraknąć połączenia z internetem. Ostatnią rzeczą, o której musimy pamiętać to zalogowanie się na naszym obecnym koncie Google, bo to na nim właśne zarejestrowany zostanie tag, a później tylko z niego będziemy mogli dokonywać wszelkich zmian ustawień czy edytować je. Po sprawdzeniu tych wszystkich elementów, włączamy funkcję NFC w ustawieniach naszego telefonu i przybliżamy smarttag NT3 z logiem NFC do loga NFC umieszczone z tyłu telefonu. Po chwili nastąpi synchronizacja. Inteligentnie proste, prawda?

Tworzenie zdarzeń i akcji na smarttagach NT3

Po udanej synchronizacji zobaczymy na ekranie naszego telefonu smartatg NT3 dokładnie w tym samym kolorze, jak w rzeczywistości. Teraz możemy przystąpić do tworzenia akcji i zdarzeń, czyli wyznaczenia inteligentnych celów naszym małym tagom. W menu telefonu odnajdziemy dla przykłądu następujące opcje:

smarttags NT 3 w 4 kolorach
http://eshop.sonymobile.com/

Udostępnij kontakt – uruchamiając to zdarzenie będziemy mogli na smarttagu udostępniać dane z naszej wizytówki każdemu, kto będzie miał telefon NFC jednym zbliżeniem zawieszki do aparatu.

Zadzwoń pod ten numer – to zdarzenie pozwala na ustawienie konkretnego numeru, na przykład przyjaciela, albo telefonów alarmowych i natychmiastowe połączenie z nim po zbliżeniu tagu do telefonu.

Udostępnij link – zapisujemy link do naszego bloga, galerii zdjęć albo profilu na portalu i udostępniamy go każdemu, kto dysponuje urządzeniem z technologią NFC.

 

Poza tym smarttagi można używać do konkretnych akcji na naszym telefonie.W ten sposób mając fioletowy smarttag NT3 przywieszony do kokpitu w samochodzie możemy natychmiast włączyć nawigacje na naszym telefonie, a białym tagiem wyciszyć telefon gdy zaczyna się spotkanie, zielonym zamieścić zdjęcie na Facebooku, a czarnym włączać radio fm. Inteligentne kółeczka upraszczają nam najczęściej powtarzane czynności na naszych smartfonach.

Dodaj komentarz