0

Bezpieczna wymiana walut online – jak wybrać kantor?

Kantory internetowe oferują swoim klientom wiele zalet, których na próżno szukać w ich stacjonarnych odpowiednikach. Wymiana walut przez internet może być zdecydowanie korzystniejsza i bezpieczniejsza, jednak aby tak było, warto korzystać wyłącznie z pewnych i sprawdzonych podmiotów. Na co zwracać uwagę wybierając kantor online?

Opiniewymiana walut
Opinie innych klientów kantoru – znajomych czy internautów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami na forum to dobry „sprawdzian” dla serwisu wymiany walut, któremu chcemy powierzyć swoje finanse. Oczywiście, wypowiedziom przeczytanym w internecie nie trzeba ufać bezgranicznie, jednak mogą być one dobrą wskazówką. Pomóc mogą także porównywarki, które umożliwiają szybkie sprawdzenie najważniejszych danych kantorów internetowych, jak np. ilość obsługiwanych walut.

Regulamin
Nie chodzi tylko o to, aby pobieżnie rzucić okiem na regulamin, ale poświęcić nieco czasu na jego wnikliwe przeanalizowanie. Odpowiedzialność na zapoznanie się z zapisami regulaminu spoczywa na użytkowniku kantoru, a godna zaufania firma powinna zadbać o to, by był on przejrzysty i spójny.

wymiana walut

Zabezpieczenia
Bezpieczeństwo podczas korzystania z kantoru to rzecz podstawowa. W kantorach online za bezpieczeństwo poufnych danych wprowadzanych przez klientów podczas transakcji odpowiadają protokoły SSL. O tym, że serwis wymiany walut stosuje najlepsze zabezpieczenia danych świadczy znana z bankowości internetowej zielona kłódka, wyświetlająca się w prawym górnym pasku przeglądarki. Certyfikat tego typu widać np. w kantorze Alior Banku: https://kantor.aliorbank.pl/

Dodaj komentarz