0

Akademik Lipsk – jak niedrogo studiować w Niemczech?

Marzą ci się studia w jednym z najlepszych niemieckich ośrodków akademickich? Wyjazd na naukę do Niemiec nie musi dużo kosztować. Rozwiązania, takie jak akademik Lipsk są stworzone z myślą o studentach, dysponujących niewysokim budżetem i poszukujących komfortowych warunków do nauki i spędzania wolnego czasu. 

Miasto nauki i sztuki 
Lipsk to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miast Niemiec, w którym czar dużego europejskiego miasta łączy się z kameralną i nieśpieszną atmosferą. Z wielu powodów to nie tylko znakomite miasto do zwiedzania, ale także studiowania. W Lipsku znajduje się sześć uczelni wyższych, wśród których najważniejszą jest Uniwersytet Lipski. O prestiżu tej uczelni świadczy fakt, że wśród jej wykładowców znaleźli się zdobywcy nagrody Nobla – Felix Bloch, Peter Debye, Werner Heisenberg. Z lipską szkołą związane były także osobistości świata nauki, kultury i polityki, np. Goethe, Nietzsche, a w ostatnich czasach Angela Merkel.

Bogata oferta dla miłośników kultury to kolejna zaleta tego miasta. Od wieków przyciąga ono artystów, wśród których wystarczy wspomnieć nazwiska, takie jak Bach, Wagner, Goethe, Schiller. Także dziś opera w Lipsku jest zaliczana do najlepszych w Niemczech, podobnie jak chętnie odwiedzane przez studentów galerie sztuki.

Akademiki Lipsk – niedrogie apartamenty dla studentów
Studentów na pewno ucieszy także fakt, że to atrakcyjne miasto jest zaliczane do najtańszych ośrodków uniwersyteckich w Europie. Koszty utrzymania są w nim niższe niż w Berlinie i Hamburgu, dlatego nawet mniej zamożni studenci mogą pozwolić sobie na studiowanie w tym miejscu. Dla osób z niższym budżetem, najlepszym rozwiązaniem może być np. Akademik Lipsk Basecamp, w którym na studentów czekają nowocześnie urządzone, wygodne apartamenty na każdą kieszeń. Każdy z nich ma własną łazienkę i kuchnię, a funkcjonalny rozkład przestrzeni gwarantuje prywatność i chwile spokoju, zarówno dla mieszkających w pojedynkę, jak i dzielących apartament z innymi. Pokój cichej nauki, superszybkie WiFI, siłownia, kino, pralnia to ułatwienia, dzięki którym Akademik Lipsk Basecamp jest miejscem idealnym dla studentów.

Więcej o udogodnieniach i cenach w Akademik Lipsk Basecamp tutaj: http://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/

 

Dodaj komentarz