0

5 pomysłów na wiejski biznes

Życie na wsi to nie tylko sposób na „święty spokój”, ale także możliwość zrobienia niezłego biznesu. W dobie mody na wszystko co, naturalne i zdrowe, produkty wsi cieszą się dużym zainteresowaniem. Do biznesu na wsi można wykorzystać także naturalne walory wiejskiego krajobrazu albo dużą ilość wolnego miejsca wokół posesji.

Hodowla ekologicznych jaj – ekologiczne jaja od kur hodowanych na wolnym wybiegu nie są już tylko fanaberią wąskiej grupy fanów zdrowej żywności, są dostępne i chętnie kupowane w każdym markecie.

Wypieki na zamówienie – domowe ciasto upieczone zgodnie z tradycyjną recepturą prawdziwej gospodyni świetna alternatywa przepyszna i bardziej opłacalna alternatywa dla wykwintnych wypieków z cukierni.

Myjnia ciśnieniowa – dużo przestrzeni na posesji można wykorzystać np. do stworzenia myjni ciśnieniowej dla pojazdów.

Ekologiczne uprawy – coraz więcej konsumentów szuka produktów wolnych od szkodliwych związków chemicznych, ten trend z pewnością będzie się rozwijał. To doskonała okazja, aby zająć się własną uprawą i sprzedażą ekologicznych warzyw, owoców i własnych, zdrowych przetworów.

Agroturystyka – pensjonat, kemping, domki letniskowe to niektóre pomysły na wypoczynek dla turystów spragnionych wiejskich atrakcji. Ofertę dodatkowo można wzbogacić aktywnościami, takimi jak warsztaty kulinarne, pomoc przy zwierzętach czy wiejski survival.

Dodaj komentarz