0

5 najpopularniejszych ośrodków narciarskich na Lubelszczyźnie

Doskonałe ukształtowanie terenu do uprawiania sportów zimowych, świetnie przygotowane stoki wraz z całym zapleczem (wypożyczalniami, serwisami, gastronomią i szkołami narciarskimi) to nie tylko opis zimowych kurortów Tatr i Karkonoszy. Idealnie pasuje także do Wyżyny Lubelskiej, która z roku na rok staje się coraz chętniej wybieranym celem podróży miłośników szusowania.

Na Lubelszczyźnie od kilku lat prężnie działają ośrodki narciarskie, które przyciągają nie tylko mieszkańców regionu, ale także gości z sąsiednich województw. Przede wszystkim mazowieckiego. Dojazd z Warszawy zajmuje tylko 2-3 godziny, nie więc dziwnego, że Lubelskie to chętnie wybierana alternatywa dla południa Polski. Stoki na Lubelszczyźnie to świetny pomysł na aktywny zimowy weekend, są także znakomitym sprawdzianem formy na rozpoczęcie sezonu oraz idealnym miejscem na rozpoczęcie swojej przygody ze sportami zimowymi. Szczególnie godne polecenia są ośrodki zlokalizowane w okolicach Puław i na Roztoczu.

Stacja Kazimierz w Kazimierzu Dolnym

Prężnie rozwijający się ośrodek na obrzeżach popularnej miejscowości turystycznej w okresie ferii zimowych przeżywa prawdziwe oblężenie. Stacja Kazimierz posiada dość łagodne, ale ciekawe trasy oraz jedyny w okolicy wyciąg taśmowy dla początkujących.

Nart-Sport w Rąblowie

Popularny stok w pobliżu Puław cieszy się dużą popularnością. Przede wszystkim ze względu na profesjonalne przygotowanie 5 tras zjazdowych i rozbudowane zaplecze. Ośla łączka o długości 120 m jest idealna do stawiania pierwszych kroków na nartach.

Stok Narciarski Parchatka

Zlokalizowany w malowniczej okolicy stok w Parchatce pod Puławami jest ceniony za nieco trudniejszy poziom tras, kadrę instruktorów oraz przyjazną atmosferę.

Batorz Ski

W Batorzu narciarze mogą korzystać z 4 tras zjazdowych, 2 wyciągów talerzykowych i profesjonalnego snowparku.

Nartraj u Rzetelskiego w Chrzanowie

To największy i najbardziej rozbudowany ośrodek narciarski na Lubelszczyźnie. Oprócz 4 wyciągów oryczkowych, „wyrwirączki” dla dzieci i 10 tras zjazdowych o łącznej długości 4 km, znajduje się tu jedyny w regionie wyciąg krzesełkowy.

Dodaj komentarz