0

5 elementów wyposażenia, które rzeczywiście zwiększą komfort jazdy

Nowe modele aut są naszpikowane różnego rodzaju elementami wyposażenia, które maja na celu podniesienie komfortu (fizycznego i psychicznego) kierowcy i pasażerów. Czy wszystkie są rzeczywiście skuteczne i potrzebne?

Z pewnością wiele zależy od indywidualnych preferencji podróżujących, jednak na pewno można wyróżnić te, bez których spokojnie można się obyć i takie, które po wypróbowaniu sprawią, że jazda autem nigdy nie będzie taka sama. Oto 5 subiektywnie wytypowanych elementów wyposażenia samochodu, w które rzeczywiście warto zainwestować, zwłaszcza jeśli często podróżujecie na długich dystansach.

Podgrzewana przednia szyba to jeden z najpraktyczniejszych samochodowych dodatków ostatnich lat, pozwala raz na zawsze rozstać się ze skrobaczką.

Elektryczna regulacja foteli dla osób spędzających długie godziny w trasie to nie żadna fanaberia, w niektórych modelach, np. Volvo XC90, elektrycznie można regulować oparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa i w ten sposób zapobiec bólowi pleców.

Wentylacja foteli to jedno z rozwiązań, które jest nie tylko przyjemne, ale także może przyczynić się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia kierowcy.

Wbudowana nawigacja w samochodzie to bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem, że jej obsługa nie jest zbyt skomplikowana. Jeśli dostęp do map będzie zbyt zawiły, jak ma to miejsce np. w nowych modelach Mercedesa, prędzej czy później sięgniemy po smartfona.

Sterowanie głosem lub dotykiem, o ile jest intuicyjne i proste, także może przyczynić się do większego komfortu kierowcy. Dzięki tego typu funkcjom obsługa auta przypomina sterowanie smartfonem i sprawia, że kierujący może być lepiej koncentrowany na jeździe.

 

 

Tags:

Dodaj komentarz