program grantowy
0

Programy grantowe – tym razem dla nauczycieli

Wystartowanie w konkursie o grant naukowy nie jest jakimś arcytrudnym przedsięwzięciem, a w przypadku nauczycieli nawykłych do pisania konspektów i scenariuszy, wydaje się zwyczajną formalnością. Tym bardziej warto zatem zachęcać kadrę szkół podstawowych i gimnazjów do ubiegania się o grant naukowy, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi tak istotny cel jak popularyzacja matematyki wśród młodych ludzi w programie mPotęga.

Wypełnienie wniosku o grant naukowy

granty naukowe dla nauczycieli
www.mbank.pl

Wypełnienie wniosku o przyznanie grantu naukowego dla nauczycieli nie jest zbyt skomplikowanie. Wystarczy ustalić kilka faktów takich jak, kto będzie odpowiadał za realizację projektu, na czym on będzie polegał, dla ilu osób będzie przeznaczony oraz jaki będzie jego cel. Następnie trzeba będzie dołączyć do wniosku kilka oficjalnych dokumentów, najczęściej dostępnych od ręki w sekretariacie szkoły i przesłać wniosek online na adres programu mPotęga.

Granty naukowe nie tylko dla nauczycieli

granty edukacja matematyczna
www.mbank.pl

Oczywiście każdy zrozumie postawę pedagogów obłożonych zbyt dużym ładunkiem obowiązków, którym nie starcza czasu pracy na dodatkowe zajęcia. Dlatego jeśli tylko wśród samych uczniów, ich rodziców, opiekunów lub innych osób z ich otoczenia zaistniały ciekawe pomysły na podwyższenie poziomu edukacji matematycznej, to warto to wykorzystać je i złożyć wniosek o grant naukowy pod kierownictwem nauczyciela lub we współpracy z lokalną organizacją pozarządową. Istotne jest aby, podmiot ubiegający się o granty naukowe dla nauczycieli posiadał osobowość prawną.

Więcej na temat granów naukowych dla nauczycieli można dowiedzieć się tutaj: https://www.mbank.pl/o-nas/fundacja/

źródło obrazka wyróżniającego: www.mbank.pl

Dodaj komentarz