0

Zwrot za zakupy, a może paliwo? Dowiedz się o nietypowych korzyściach posiadania konta osobistego

Atrakcyjne konto osobiste nie powinno być już „tylko” tanie. Niskie opłaty za prowadzenie rachunku, darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów? W czasach, kiedy banki na wszelkie sposoby próbują pozyskać klientów, liczą się przede wszystkim dodatkowe, niestandardowe korzyści, wynikające z użytkowania ROR-u. Jakie? Sprawdźmy.

Wybierając konto osobiste, wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na wysokość opłat za jego prowadzenie, wydanie i użytkowanie karty płatniczej czy wysokość prowizji  za wypłaty z bankomatów. Trudno się dziwić. Dobre konto osobiste powinno być niedrogie. Zwłaszcza obecnie, kiedy banki konkurują ze sobą na wszelkie możliwe sposoby.

Jednak brak opłat za podstawowe operacje bankowe to dziś zbyt mało, aby przyciągnąć nowych klientów. Obecnie liczą się przede wszystkim dodatkowe korzyści, wynikające z użytkowania rachunku. Jakie? Sprawdźmy.

Programy moneyback, czyli zwrot kosztów za zakupy

Osoby, które na codzień płacą elektronicznym pieniądzem z pewnością ucieszą się z możliwości odzyskania części wydanych środków. Dzięki uczestnictwu w programach typu moneyback, bank zwróci Ci określony procent środków za dokonane transakcje.

Atrakcyjność tego rodzaju programów polega głównie na tym, że dzięki nim możesz oszczędzać pieniądze zupełnie bezwysiłkowo. Oddając się temu, co lubisz najbardziej, czyli zakupom w ulubionych sklepach. Na premię z tytułu moneyback będziesz musiał jednak „chwilę” poczekać. W większości banków otrzymasz ją tuż po zamknięciu bieżącego okresu rozliczeniowego, czyli w połowie kolejnego miesiąca. Jeśli zależy Ci na tym, aby uzyskać zniżki tu i teraz, możesz skorzystać z bankowego programu rabatowego.

Programy rabatowe

 

Programy rabatowe działają podobnie do programów moneyback. Różnica polega jednak na tym, że w przypadku pierwszych, zniżkę otrzymujesz „od ręki”. Wystarczy, że poinformujesz obsługę sklepu, w którym robisz zakupy o chęci skorzystania z promocji. Dzięki programom rabatowym możesz uzyskać zniżki w kinach, sklepach spożywczych, odzieżowych i obuwniczych, hotelach, a nawet centrach rozrywki.

Assistance w pakiecie

Niektóre banki oferują swoim klientom możliwość dokupienia do konta osobistego pakietu assistance (medycznego i motoryzacyjnego). Już za kilka złotych miesięcznie – razem z kontem osobistym – możesz otrzymać skrojone na miarę potrzeb usługi:

  • * w przypadku kolizji auta – możliwość naprawy na miejscu zdarzenia lub holowanie,
  • * dostarczanie paliwa,
  • * otwarcie i uruchomienie pojazdu,
  • * wizyty lekarskie,
  • * dostawy leków,
  • * transport do/z szpitala,
  • * rehabiltacja

Nie ulega wątpliwościom, że w kryzysowej sytuacji taka pomoc okażę się na wręcz nieoceniona.

Korzyści dla kierowców

 

Kierowcy, którzy chcą zaoszczędzić na kosztach paliwa także mogą liczyć na wyjątkowe traktowanie. Bardzo atrakcyjną promocję przygotował dla nich Toyota Bank. Promocja Tankuj Korzyści w Koncie Jedynym pozwala zaoszczędzić nawet 600 zł w ciągu roku (50 zł miesięcznie). Tankując samochód, zasilając konto osobiste określonymi kwotami oraz dokonując płatności kartą.

Promocja jest skierowana zarówno do nowych, jak również nowych klientów banku.

Trzeba przyznać, że zwłaszcza teraz, w sezonie urlopów i weekendowych wycieczek za miasto, zwiększone wydatki na benzynę mogą być sporym obciążeniem dla domowego budżetu.

Taka oferta może być więc skutecznym sposobem na wygenerowanie odczuwalnych dla portfela oszczędności.

Dodaj komentarz