0

Ubezpieczenie rodzinne – 5 najważniejszych zalet

Obecnie na rynku ubezpieczeń można znaleźć wiele polis dedykowanych rodzinom. Na jakie korzyści można liczyć wybierając ubezpieczenie rodzinne?

ubezpieczenie rodzinneZapewnienie poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych funkcji spełnianych przez rodzinę. W zakresie materialnym szczególne wsparcie dla jej bezpieczeństwa może stanowić ubezpieczenie rodzinne. Jeśli myślicie o zabezpieczeniu finansowym członków swojej rodziny na wypadek śmierci, uszczerbku na zdrowiu lub niezdolności do pracy w następstwie wypadku, poważnego zachorowania czy pobytu w szpitalu, prawdopodobnie to właśnie odpowiednio dopasowane ubezpieczenie rodzinne będzie miało znaczną przewagę nad innymi rodzajami polis. Jakie są jego najważniejsze korzyści?

1. Cena – jedna polisa dla współmałżonków i dzieci zwykle jest znacznie tańsza niż kilka indywidualnych polis. Choć wiele zależy od wybranego ubezpieczyciela i zakresu polisy, zazwyczaj takie rozwiązanie opłaca się już w przypadku trzyosobowej rodziny. Warto pamiętać, że każdy kolejny członek rodziny to dodatkowa zniżka od sumy ubezpieczenia.

2. Uproszczenie formalne – zamiast wyszukiwania i podpisywania kilku umów indywidualnych, w ramach jednej polisy można ubezpieczyć małżonków, dzieci, a nawet teściów.

3. Wszędzie i o każdej porze – ubezpieczenie rodzinne, podobnie jak inne polisy na życie, działa przez całą dobę, na całym świecie.

4. Elastyczność – w rocznicę polisy istnieje możliwość zmiany warunków ubezpieczenia, np. częstotliwości opłacania składki czy liczby ubezpieczonych w razie narodzin kolejnego dziecka.

5. Dodatkowe świadczenia – ubezpieczenie rodzinne może obejmować wizyty u pediatry, pokrycie części kosztów dodatkowych szczepień, opieki dentystycznej, psychologicznej lub ochronę ubezpieczeniową na wypadek zachorowania na raka.

ubezpieczenie rodzinne

Ubezpieczenie rodzinne może być bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla rodzin z dziećmi, współmałżonków jak i dla rodziców samotnie wychowujących dzieci, którzy chcą zabezpieczyć przyszłość swoich pociech. Zazwyczaj oferty towarzystw ubezpieczeniowych są dostępne w kilku wariantach, które można dostosować do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz