kredyt we frankach
0

Pomoc frankowiczom – na czym polega?

Kredyty we frankach szwajcarskich stały się przekleństwem wielu osób. Nic więc dziwnego, iż bardzo często szukają oni takich usług, jak na przykład pomoc frankowiczom. Na czym ona jednak tak właściwie polega?

Pomoc frankowiczom – dlaczego niektóre osoby mają potrzebę korzystania z niej?

Zanim zagłębimy się w formy wsparcia, jakie możemy otrzymać korzystając z takich usług, jak pomoc frankowiczom w Bielsko-Białej, powinniśmy zbadać, dlaczego tak właściwie obecnie te osoby potrzebują pomocy. Jeżeli jednak ktoś pamięta to, co działo się kilkanaście lat temu, z pewnością jedyne czego będzie potrzebował, to odświeżenia wiedzy. Kiedy kredyty we frankach szwajcarskich był bardzo popularne i uważane przez wielu za o wiele lepsze wyjście niż na przykład kredyty zaciągane w złotówkach. Frank był bowiem walutą o stabilnym kursie, co skłaniało banki do proponowania klientom małego oprocentowania zobowiązań, na co oni oczywiście się zgadzali. Kiedy jednak polityka monetarna szwajcarskiego rządu uległa zmianie, a kurs franka wystrzelił w górę, koszt miesięcznej raty w przypadku niektórych osób wzrósł o nawet kilkadziesiąt procent albo i więcej! Nic więc dziwnego, że tak wiele osób szuka pomocy w kwestii swojego kredytu we frankach – w wielu przypadkach kontynuowanie jego spłaty w obecnej formie to finansowe samobójstwo.

Do czego mogą doprowadzić usługi z zakresu pomocy frankowiczom?

Jeżeli chodzi o taką kwestię, jak pomoc frankowiczom w Tychach, możemy wspomnieć o dwóch najważniejszych opcjach, z których korzystają instytucje oferujące tego typu usługi. Pierwsza z nich to próba unieważnienia kredytu. Dlaczego jest to w zasadzie możliwe? Wiele banków zawierając umowy z kredytobiorcami zawierało klauzule, które można bez problemu nazwać zapisami krzywdzącymi klientów. Jeżeli jednak pod kątem umowy wszystko gra, istnieje jeszcze jedna opcja na zmniejszenie, choć nie anulowanie swoich zobowiązań. Chodzi o przewalutowanie kredytu z franków szwajcarskich na złotego polskiego przy równoczesnym zachowaniu oprocentowania.

Dodaj komentarz