0

Finanse na urlopie – jak się przygotować się do wakacyjnych wydatków?

Przed wyjazdem na urlop szykujemy walizki, apteczki, robimy przegląd auta – wszystko by być przygotowanym na wszelki wypadek. A co z finansami? Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możemy wydać mniej, a nasze pieniądze będą bardziej bezpieczne.

Przed wyjazdem na urlop zwykle mamy bardziej lub mniej sprecyzowany plan co do wydatków, niestety, w praktyce przestrzeganie go wychodzi bardzo różnie. Jest to szczególnie trudne, gdy wybieramy się na wakacje do dużego kurortu z grupką głodnych wrażeń pociech. Aby zaoszczędzić jeszcze przed wyjazdem, zapobiec nadmiernym wydatkom, a do tego zapewnić bezpieczeństwo swoich pieniędzy, można zrobić kilka bardzo praktycznych rzeczy.

Po pierwsze: wymiana waluty
Zamiast wymieniać gotówkę w pierwszym lepszym kantorze, warto wcześniej sprawdzić gdzie są najlepsze kursy. Od momentu pojawienia się kantorów internetowych, często najbardziej korzystną i najwygodniejszą opcją jest wymiana waluty online.

Płatności kartą
Dobrym pomysłem jest zabranie karty debetowej do zakupów i płatności w restauracjach oraz kredytowej, np. do opłat za hotel. Zdecydowanie korzystnym finansowo rozwiązaniem będzie ustawienie dziennego limitu wydatków. Przy okazji wizyty w banku warto także zapytać o koszty posługiwania się kartą za granicą oraz w jakich walutach można płacić swoją kartą i jak będzie to przeliczane.

Ubezpieczenie karty
Pozwoli odzyskać swoje pieniądze w razie kradzieży. Choć kosztuje stosunkowo mało, zapewnia psychiczny komfort i spokój, a przecież o to chodzi na wakacjach.

Dodaj komentarz