0

Czym są usługi aktuarialne i dlaczego cieszą się coraz większą popularnością

W ostatnich latach coraz częściej prywatne przedsiębiorstwa decydują się na korzystanie z usług zawodowych aktuariuszy. Kierownictwo firmy obracającej dużymi finansami musi mieć świadomość tego, że wszystkie jej działania narażone są na pewne ryzyko. Można przyjąć z całą pewnością, że dane przedsięwzięcie powiedzie się lub nie ale szanse na jedną lub drugą możliwość nie zawsze będą rozkładały się po 50%.

Aktuariusz jest osobą, która będzie w stanie określić (obliczyć) ryzyko związane z daną inwestycją a także udzieli nam informacji jakie nieprzewidziane zdarzenia mogą wystąpić i mieć na nią wpływ. Z racji tego, że coraz więcej firm inwestuje w różne przedsięwzięcia, nawet niekoniecznie ze swojej branży usługi osób zajmujących się analizą i obliczaniem ryzyka.

Aktuariusz- rzetelny specjalista

Wiemy już że aktuariusz zajmuje się obliczaniem ryzyka dla firm i przedsiębiorstw. Jednak aktuariusz może świadczyć usługi także osobom prywatnym. Wiele osób posiadających większe fundusze czy oszczędności zastanawia się nad ich zainwestowaniem i pomnożeniem posiadanego kapitału. Możliwości pomnażania majątku i inwestowania jest bardzo dużo, ale nie wszystkie z nich są warte uwagi to po pierwsze. Po drugie nie wszystkie mają taką samą szansę powodzenia. Po trzecie wreszcie, dla człowieka nie obeznanego z tematem, mechanizmy inwestycyjne będą dość niejasne lub nawet całkowicie niezrozumiałe. Dlatego jeśli szukamy kogoś kto obliczy dla nas ryzyko inwestycji oraz pomoże poruszać się w trudnych realiach inwestycyjnych to warto wykupić usługi aktuarialne jednej z wielu agencji reklamujących się na rynku.

Aktuariusz który będzie zajmował się naszą sprawą to specjalista w zakresie prawa finansowego i ekonomii. Co więcej osoba ta dzięki udzielonym przez nas informacjom będzie w stanie zanalizować i obliczyć ryzyko związane z naszym przedsięwzięciem. Aktuariusz jako fachowiec będzie w stanie doradzić te opcje, które są warte uwagi. Natomiast możliwości obarczone zbyt dużym ryzykiem z miejsca odrzuci. Usługi aktuarialne w tej sytuacji będą więc nieocenioną pomocą.

Ofertę na usługi aktuarialne oferuje biuro aktuarialne.

Podsumowanie

Z poprzedniej części artykułu dowiedzieliśmy się w czym i jak może pomóc nam aktuariusz świadczący profesjonalne usługi. Na koniec warto wspomnieć o tym, ze szansa trafienia na nierzetelnego aktuariusza jest niemalże bliska zeru. Powód jest bardzo prosty, bowiem by zostać licencjonowanym aktuariuszem i zdać egzamin państwowy w tej dziedzinie potrzeba ogromnej ilości wiedzy oraz czasu. Osoba która sporo poświęciła by zdobyć ten zawód, z pewnością nie pozwoli sobie na lekceważące lub nieprofesjonalne podejście do klienta bo mogłoby to popsuć jej reputację.

Dodaj komentarz