0

4 proste sposoby na sprawny umysł

Wszyscy wiemy co robić, aby uzyskać dobrą kondycję fizyczną, a co z kondycją umysłu? Jeśli pracujesz w biurze, dbanie o aktywność fizyczną jest tak samo ważne, jak trening ciała sportowców. To także doskonały sposób na zahamowanie procesów starzenia i osłabienie pamięci.

Mówi się, że człowiek uczy się całe życie, i byłoby bardzo dobrze, abyśmy tę zasadę wzięli sobie do serca. Uczenie się nowych rzeczy i ćwiczenia umysłowe utrzymują dobrą pamięć i koncentrację, chronią mózg przed procesami starzenia, a w dojrzałym wieku zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób, takich jak choroba Alzheimera. Według naukowców niektóre aktywności psychiczne są szczególnie skuteczne dla dobrej kondycji umysłu.

Nauka języków obcych
Nie trzeba zapisywać się na kurs języka obcego, aby odnieść korzyści dla swojego umysłu. Nawet kilka minut poświęconych na naukę słówek może mieć bardzo dobry wpływ na pracę mózgu, m.in. wspomaga regenerację szarych komórek i poprawia pamięć.

Gry, łamigłówki
Rozwiązywanie krzyżówek pomaga w szybkim tempie poprawić funkcjonowanie pamięci, z kolei gry, puzzle i układanki, które można układać razem z dzieckiem, są pomocne w ćwiczeniu rozwiązywania problemów i tworzenia nowych strategii.

Uwaga na nowe technologie
Jednym z największych zagrożeń dla sprawności mózgu w naszych czasach są urządzenia elektroniczne. Badania naukowe potwierdzają jednoznacznie, że rezygnacja lub ograniczenie korzystania z telefonu, tabletu itp. ma pozytywny wpływ na pracę umysłu.

Suplementy diety
Cho ich zażywanie nie da efektu z dnia na dzień, osoby pracujące umysłowo powinny wprowadzić do diety preparaty zawierające składniki poprawiające działanie mózgu i układu nerwowego, takie jak: kwasy omega, lecytynę, miłorząb japoński. Ta metoda jest zdecydowanie najprostsza, a do tego działa korzystnie nie tylko na mózg.

Dodaj komentarz